26 سپتامبر 2023 - 16:46

موزه ها فعلا تعطیل هستند

9 نوامبر 2020 - 03:50 dsfr.ir/zw6jq

موزه ها فعلا تعطیل هستند
میثم رودکی
عمارت چهلستون اصفهان

مدیر اداره کل موزه ها می گوید: به ما بخشنامه جدیدی برای ادامه تعطیلی یا آغاز فعالیت مجدد موزه‌ها اعلام نشده، استنباط‌ مان این بود که موزه‌ها تا پایان آبان‌ماه تعطیل هستند.

به گزارش ایسنا، به دنبال صدور بیانیه ستاد ملی کرونا در ۱۷ آبان ماه مبنی بر ممنوعیت فعالیت مشاغل ۲، ۳ و ۴ از ساعت ۶ بعدازظهرِ هر روز از ۲۰ آبان، حتی برخی اصناف و مشاغلِ فرهنگی که فعالیت خود را در طول چند هفته گذشته متوقف کرده بودند، بر اساس این مصوبه اعلام کرده‌اند که کار خود را از سر می‌گیرند و تا ساعت ۱۸ هر روز فعال خواهند بود.

به دنبال انتشار این مصوبه، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رفع محدودیت‌ فعالیت‌های فرهنگی و هنری و بازگشایی سالن‌های سینما و تئاتر خبر داده است.

اکنون نیز محمدرضا کارگر، مدیر اداره کل موزه‌ها در گفت‌وگو با ایسنا تأکید می‌کند: به ما بخشنامه جدیدی اعلام نشده که تصمیم‌گیری دیگری داشته باشیم، در واقع استنباط‌ مان این بود که تا پایان آبان‌ماه وضعیت تعطیلی به همین منوال است، مگر این‌که بخشنامه جدیدی داده شود.

او ادامه می‌دهد: بنابراین تا زمانی که بخشنامه‌ جدیدی در این زمینه صادر نشود موزه‌ها همچنان تعطیل هستند. براساس بخشنامه‌های دولت فعلا تعطیل هستیم.

1