10 ژوئیه 2020 - 20:40

اعلام کشف گنجینه ای ارزشمند در دریای مدیترانه

23 آوریل 2020 - 12:30 dsfr.ir/i999p

اعلام کشف گنجینه ای ارزشمند در دریای مدیترانه
hamgardi.com
اشیای تاریخی

براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف گنجینه ای ارزشمند در دریای مدیترانه توسط کاوشگران بریتانیایی صورت گرفت.

ویرانه های چند کشتی را درحالیکه مملو از آثار باستانی همچون ظروف چینی، کوزه، قوری قهوه و... بودند، در دریاهای مدیترانه شرقی کشف کردند. در نتیجه این کاوش که با استفاده از ربات های پیشرفته صورت گرفت، در مجموع ویرانه های 12 کشتی که در عمق دو متری ازسطح دریای «لوانتین» قرار داشتند، کشف شد.

این کشتی ها در مسیر تجاری ادویه و ابریشم یونان، روم و امپراتوری عثمانی از سال 300 پیش از میلاد به بعد قرار داشتند. برخی از ویرانه های این کشتی ها که شامل بزر ترین کشتی کشف شده در مدیترانه نیز می شود، در بستر دریای بین قبرس و لبنان جایی که به ندرت شاهد کشف ویرانه های کشتی هستیم، کشف شدند.

سین کینگزلی که یکی از باستان شناسان حاضر در «پروژه معمای ویرانه های کشتی» بیان کرد : «بهتر از این نمی شود. برای یک باستان شناس این اکتشاف معادل کشف یک سیاره جدید است. کشف چنین آثاری بسیار نادر است، اما زمانیکه به آنها دست پیدا می کنید با آثاری بسیار سالم مواجه می شوید.» یکی از این آثار کشف شده، ویرانه های یک کشتی تجاری عظیم الجثه عثمانی متعلق به قرن هفدهم است. این کشتی که گمان می رود در حوالی سال 1630 میلادی غرق شده باشد، از مقصد مصر به استانبول در حال حرکت بوده و گواهی بر آغاز جهانی شدن تجارت محسوب می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1