مونسان قول داد:

سفر در عید گران نمی شود

13 فوریه 2020 - 15:00 dsfr.ir/6q24h

نمایشگاه عکس اربعین

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در تعطیلات نوروز مراکز گردشگری زیرنظر این وزارتخانه، هیچ افزایش نرخی نخواهند داشت.

علی اصغر مونسان در حاشیه افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران درباره کنترل نرخ ها در تعطیلات نوروزی اظهار کرد: ستاد خدمات سفر بیشتر از یک ماه است که فعالیت خود را در این راستا آغاز کرده است، حدود ١٨ وزارتخانه، سازمان و نهاد عضو این ستاد هستند که باید در کنار هم قرار گیرند تا نوروز خوبی برای مردم فراهم شود. تاکید رییس جمهور هم بر این بوده که نوروز بدون دغدغه و ایمن باشد، همه بخش های دخیل باید در این باره قول دهند.

وی با اشاره به همراهی هتل ها برای گران نشدن قیمت ها در تعطیلات نوروز، اظهار کرد: از جانب بخش گردشگری این قول را می دهم که هیچ افزایش نرخی رخ ندهد، غیر از این را هم نمی پذیرم. 

مونسان بیان کرد: تعطیلات نوروز پدیده خاصی رخ نمی دهد که منجر به گران فروشی شود. سایر بخش ها باید پای کار باشند تا قیمت ها افزایش نیابد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره توقف سفر چینی ها به ایران به دنبال شیوع ویروس کرونا، گفت: به واسطه حفظ سلامتی مردم کشور با سیاست های وزارت بهداشت و تصمیم دولت همراه شده ایم که به محض کنترل این ویروس به ارتباط های قبل و جذب گردشگر از چین بازمی گردیم. البته که سفیر چین اعلام کرد روند شیوع این ویروس کند شده و احتمالا با گرم شدن هوا، وضعیت بهتر هم شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1