13 آوریل 2024 - 01:04

سی وپنج منطقه برای گردشگری آفرود انتخاب شدند

10 فوریه 2020 - 15:00 dsfr.ir/ws33s

سی وپنج منطقه برای گردشگری آفرود انتخاب شدند
tebyan.net
آفرود

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران گفت: از بین ۱۶۰ منطقه، با همکاری سازمان محیط زیست ۳۵ منطقه را برای استفاده گردشگران آفرودسوار انتخاب کردیم.

چهل و ششمین ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۰ بهمن با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف کشور که مرتبط با ستاد سفر هستند، برگزار شد.

حسین اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در این برنامه درباره سامانه ملی سفر با نام «۰۹۶۲۹» گفت: این سامانه از نوروز سال ۸۸ به منظور پاسخگویی به نیازهای گردشگران در جاده ها راه اندازی شده است. بعد از ۱۰ سال از شکل گیری آن امروز تقریبا همه اطلاعات پایانه ها، مراکز درمانی و هر آنچه که یک مسافر به آن در سفر نیاز دارد از این سامانه قابل دسترسی است.

وی افزود: بیش از ۱۴۶هزار تماس با این سامانه توسط مسافران گرفته شده است که عمده تماس ها درباره راه ها بوده، بخش مهمی از تماس ها نیز درباره مراکز اقامتی و هواشناسی بوده است. مردم در جاده ها تابلوهای مربوط به این سامانه را می بینند ولی هنوز تعداد این تابلوها کم است. از نمایندگان سازمان ها می خواهم این تابلوها در مسیرهای پرتردد نصب شود و همپای تمام تابلوهای اطلاع رسانی دیگر باید این سامانه نیز معرفی شود چون تقریبا می توان گفت کار تمام دستگاه ها را انجام می دهد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در ادامه گفت: در نوروز ۹۸ در برخی نقاط کشور سیل راه افتاد ولی ما مردم را کلا از سفر منع کردیم در حالی که باید آنها را هدایت می کردیم. امسال پایگاه VISITIRAN مسیرهای گردشگری و اماکن گردشگری را تعریف کرده است و اطلاعات این وبسایت که به عهده کانون گذاشته شده به زبان های اسپانیایی، انگلیسی، فارسی و چینی به روز شده است.

اربابی به ارائه چند پیشنهاد به نمایندگان دستگاه های عضو ستاد سفر پرداخت و گفت: پیشنهاد می کنم دستگاه های مختلف اطلاعات خود را درباره سفر از هم اکنون در سامانه ۰۹۶۲۹ به روز کنند و نسبت به هر شکایتی پاسخگو باشند. همچنین تابلوهای تبلیغات گردشگری در محورهای مواصلاتی بیشتر شود. وزارت صمت نیز در خصوص اعطای مجوز با امداد خودرو کانون جهانگردی همکاری کند. شماره های امداد خودرو نیز در مراکز ۱۱۸ کل کشور ثبت شود.

وی ادامه داد: سال گذشته با معاون سازمان محیط زیست ۱۶۰ منطقه را شناسایی کردیم که امکان سرمایه گذاری گردشگری در آنها وجود داشت، از آن تعداد حدود ۳۵ منطقه قابلیت استفاده برای آفرود را داشتند. ما هم برای ایجاد اکوکمپ هایی که آفرودها بتوانند از آن استفاده کنند روی همان نقاطی که با سازمان محیط زیست تفاهم داشتیم کار می کنیم، اتفاق دیگر این است که در ماه های آذر و دی امسال دو کلاس و دوره آموزشی و توجیه محیط زیستی برای آفرودبازها برگزار کرده ایم این در حالی بود که هیچ وقت روی این موضوع کار نشده بود. حتی ما بانک اطلاعات آنها را تکمیل کرده ایم و دائما با سازمان محیط زیست برای اجرای تمام تورهای آفرود که باید الزامات زیست محیطی را رعایت کنند، همکاری می کنیم. ما نباید صورت مساله را پاک کنیم بلکه باید به تغییر مسیر بینجامیم. به همه تورهای آفرود اعلام کرده ایم باید نکات زیست محیطی را رعایت کنند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی درباره عدم رعایت نرخ نامه در خدمات خودروهای امدادی گفت: قبول دارم افرادی در این زمینه کم کاری یا تخلف کنند، برای کنترل این مسائل به زودی اپلیکیشن امداد خودرو به صورت وب سرویس در اختیار همه قرار خواهد گرفت تا شاهد اینگونه مسائل نباشیم.

اربابی همچنین درباره سفرهای ارزان نیز گفت: وزارت گردشگری روی این موضوع کار می کند. ما هم به عنوان مجموعه ای که آژانس گردشگری دارد، تلاش داریم سفرهای ارزان را همگام با سیاست های وزارت میراث فرهنگی پیش ببریم. باز هم اگر در هر حوزه ای نیازمند گسترش خدمات باشیم، آن را برطرف خواهیم کرد. من از همه دستگاه های عضو ستاد مرکزی می خواهم نماینده ای را به عنوان مسئول رسیدگی به شکایات معرفی کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1