24 ژانویه 2020 - 20:37
پیشنهاد ایرانگردی

دریاچه دالامپر ارومیه، افسانه ای که رمز بهشت است

6 اوت 2019 - 09:00 dsfr.ir/bh65o

دریاچه دالامپر ارومیه، افسانه ای که رمز بهشت است
lastsecond.ir
دریاچه دالامپر ارومیه

در جنوب غربی ارومیه و شمال غربی اشنویه و در نزدیکی شهر کوچک دیزج، درست نزدیک مرز کشورهای ایران و عراق و ترکیه، کوهستان دالامپر قرار گرفته. تصور اینکه در انتهای بهار و اوایل تابستان بتوانید به منطقه ای سفر کنید که هنوز برف داشته، پر از گیاهان سبز بوده و هوای بسیار مطبوع و دلپذیری دارد، بی نظیر است.

در این منطقه یک دریاچه که رمز عبور به بهشت را در دل خود دارد نیز قرار گرفته است: دریاچه دالامپر! دریاچه ای که بر روی کوهی بلند قرار گرفته و بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. 

برای رسیدن به دریاچه دالامپر در جاده ارومیه به اشنویه حرکت کنید و از سه راهی آغبلاغ به سمت روستای دیزج حرکت نمایید. اگر دلتان می خواهد خودتان به این منطقه بروید، یادتان باشد این دریاچه در ارتفاع بالای کوهستان قرار دارد و حتما به یک خودروی آفرود (کوهستانی و خارج شهری) نیاز خواهید داشت. همانطور که گفته شد، این دریاچه بر روی دامنه های کوه دالامپر جای دارد، کوهی که در ۴۵ کیلومتری ارومیه و ۳۵ کیلومتری اشنویه قرار گرفته. در این کوه، یخچال های طبیعی چند هزار ساله و چند دریاچه ی طبیعی را خواهید دید که یکی از مهمترین دریاچه های آن، دریاچه دالامپر است که بی شک زیبایی منحصر بفردی را در خود جایی داده است.

در مسیر به دریاچه، هر طرف را که نگاه کنید سبزه و جوی آب می بینید و کوه هایی که هنوز برف بر روی آن ها خودنمایی می کند. اینجا پر از مراتعی است که در روزهای مشخصی از سال به دشت هایی از گل های رنگارنگ تبدیل می شوند. آسمان آبی و پاک که گاهی با لکه های سفید پوشیده شده است. در ادامه، تصاویری از این دریاچه ی بی نظیر را می بینیم. امیدواریم اگر تا به حال این منطقه را از نزدیک ندیده اید، با رعایت اصول گردشگری سالم، بساط سفر کوتاهی را به این منطقه بچینید و از آن لذت برده و سفرنامه هایتان را هم برای ما بنویسید تا دیگران بتوانند از تجربه ی دلنشین شما استفاده کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « لست سکند » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1