29 ژانویه 2020 - 12:15

روستایی که مردمانش عشق گُل اند

10 ژانویه 2019 - 16:00 dsfr.ir/h259b

روستایی که مردمانش عشق گُل اند
isna.ir
جشنواره گل لاله

بخشدار مرزن آباد مازندران از برگزاری جشنواره گل در روستای ماسال این بخش خبر داد و گفت: این جشنواره قرار است تا اواخر امسال برگزار شود.

مصطفی خواجه کجوری خاطرنشان کرد: یکی از مواهب و نعمات خدادادی در منطقه، طبیعت زیبا و منحصر به فرد و شرایط رویش گیاهان دارویی و گلهای مختلف بوده که البته آنچنان که باید تاکنون از این نعمت استفاده نشده است. این منطقه به دلیل واقع شدن در مسیر محور کندوان، از جمله مناطق گردشگر پذیر کشور است.

در راستای سیاست های دولت مبنی بر توجه ویژه به امر گردشگری و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق مختلف، در بخش مرزن آباد نیز طرح ها و برنامه های مختلفی در دستور کار قرار گرفته و تاکنون نیز گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

بخشدار مرزن آباد با اشاره به جشنواره گل لاله در گچسر محور کندوان گفت: این جشنواره گل از فستیوال های پربازدید و مهم است که همه ساله افراد زیادی را به محور کندوان می کشاند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مناطق بخش مرزن آباد واقع در همین محور نیز مستعد پرورش گل هستند، یادآور شد: روستای ماسال در بخش مرزن آباد از جمله روستاهایی است که اهالی آن شوق و همت خاصی در پرورش گل دارند.

خواجه کجوری با اشاره به دسترسی آسان به روستا از مسیر اصلی محور، طبیعت بسیار زیبا و چشمگیر و فضای چشم نواز برای برپایی جشنواره تصریح کرد: طبق هماهنگی های به عمل آمده و برگزاری جلسات متعدد با اهالی فن، مسئولان و افراد فعال در این عرصه مقرر شد تا در اسفندماه شاهد برپایی این رویداد بزرگ زیبا و پرطرفدار در بخش مرزن آباد باشیم.

همچنین در این راستا با چند گلخانه دار مطرح منطقه نیز مذاکراتی صورت گرفته تا در کنار این جشنواره و گل هایی که در روستای ماسال کاشته و پرورش داده می شوند، گل های طبیعی زینتی و غیره نیز توسط این افراد خوش ذوق و سلیقه در معرض دید علاقمندان به گل و گیاه قرار بگیرد.

بخشدار مرزن آباد با اشاره به تشکیل شورای سیاستگذاری و کمیته های جشنواره گفت:برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره نیاز است همه مسئولان شهرستان و علاقمندان به توسعه منطقه بسیج شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1