15 نوامبر 2019 - 22:28

خانه سلطان بیگم در جنوب تهران به نقطه گردشگری تبدیل می شود

24 اکتبر 2018 - 16:00 dsfr.ir/s21zo

خانه سلطان بیگم در جنوب تهران به نقطه گردشگری تبدیل می شود
irna.ir
خانه سلطان بیگم

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: خانه موزه بازار (خانه سلطان بیگم شجاعی) با قدمتی 150 ساله مقصدی برای بازدید تهرانگردان می شود.

مهدی سیف در حاشیه چهل و ششمین نشست تهران شناسی که با حضور تعدادی از مدیران شهری و دفاتر گردشگری تهران در خانه موزه بازار برگزار شد به خبرنگار ایرنا گفت: سلسله نشست های تهران شناسی در بازه 14 روزه با حضور تعدادی از راهنمایان و مدیران این صنعت برگزار و در آن توسعه گردشگری پایتخت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

خانه موزه بازار تهران با قدمت 150 سال (اواخر دوره قاجار) در منطقه 12 یکی از نقاط تفریحی و گردشگری مطرح است که در این خصوص ستاد گردشگری شهرداری ظرفیت خود را برای معرفی این اماکن گسترش خواهد داد.

رئیس ستاد گردشگری به تدوین برنامه سوم شهرداری و توجه به بخش گردشگری شهر تهران اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در این برنامه، به موضوع گردشگری به صورت کامل پرداخته شده که در مرحله بازنگری آن توسعه گردشگری گنجانده شده است.

در برنامه سوم نیز طرح خوبی برای توسعه گردشگری شهرداری تهران وجود دارد که اگر این بخش نهایی شود از سال آینده در حوزه گردشگری اقدامات خوبی ایجاد می شود.

به گفته سیف، بازنگری در خصوص برنامه سوم توسعه شهری 15 آبان ماه در صحن شورا مطرح و به رای گذاشته خواهد شد.

وی همچنین از اجرای تورهای گردشگری زمستانی برای نخستین بار در سطح پایتخت خبر داد و گفت: یکی از رویکردهای مهم این ستاد، معرفی مقاصد و جاذبه های گردشگری در ایام سال بوده که برای نخستین بار تورهای گردشگری زمستانه از دی ماه امسال آغاز می شود.

هم اکنون برخی از فضای بافت های منطقه 11 و 12 مورد بررسی قرار گرفته تا بتوانیم با آماده سازی این فضاها شاهد استقبال شهروندان از نقاط گردشگری تاریخی تهران باشیم.

وی همچنین از اجرای رینگ گردشگری (مسیر) برای نخستین بار در سطح پایتخت خبر داد و گفت: در حال حاضر برای اجرای این مسیر گردشگری آزمایشی 3جلسه هماهنگی با سازمان اتوبوس رانی شهر تهران انجام تا مسیر هدف گردشگری را مشخص کنیم.

خانه موزه بازار (سلطان بیگم شجاعی) با قدمت 150 سال در مساحتی 700 متر مربع متعلق به همسر محمد رضا شجاع الملک تفنگدار باشی دوران قاجار است که سال 1376 این بنا را شهرداری خریداری کرد و در سال 1388 به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منتقل شد.

این بنا در خیابان امیرکبیر، نرسیده به میدان امام خمینی خیابان ناظم الطبی جنوبی - کوچه حشمتی - کوچه کمالی واقع شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1