25 نوامبر 2020 - 00:54

سنددار شدن قلعه فلک الافلاک

26 می 2018 - 11:00 dsfr.ir/s568l

سنددار شدن قلعه فلک الافلاک
karnaval.ir
قلعه فلک الافلاک

استاندار لرستان از سنددار شدن قلعه فلک الافلاک خبر داد.

سیدموسی خادمی در همایش هفته میراث فرهنگی ضمن گرامی داشت این ایام اظهار کرد: امیدواریم از این فرصت برای معرفی ظرفیت ها، مناظر و جاذبه های استان به کشور و جهان استفاده کنیم.

وی با تقدیر از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی استان بیان کرد: در حوزه وظایفی که به عهده این دستگاه بوده دو موضوع قابل احصا است.

خادمی حفاظت از آنچه که داریم را اولین وظیفه عنوان کرد و گفت: داشته های ما شامل میراث فرهنگی و تاریخی و جاذبه های طبیعی این سرزمین است که باید مورد حفاظت قرار گیرند و اصلی ترین وظیفه ما نیز صیانت از آنهاست.

استاندار لرستان با تاکید بر این که حفظ، حراست و صیانت آثار تاریخی وظیفه همه ما محسوب می شود، ادامه داد: قاعدتا بخشی از برنامه خود را برای این موضوع باید قرار دهیم چراکه در آینده ای نه چندان دور وضعیت توسعه یافتگی استان ها تغییر خواهد کرد.

هم اکنون سرمایه های مصنوعی مانند فولاد، ماشین و بتن در رتبه بندی توسعه یافتگی قرار می گیرند و لرستان به لحاظ این موضوع جزو استان های کم تر توسعه یافته قرار گرفته است.

به دلیل اهمیت استراتژیکی آب، هوا و پوشش گیاهی در آینده لرستان، استانی برتر در کشور محسوب خواهد شد چراکه دارای آب، جنگل و محیط زیست است.

استاندار لرستان ادامه داد: یکی از وظایف ما بهره وری و استفاده از این ظرفیت ها در بحث انواع گردشگری ها مانند تاریخی و طبیعی بوده و در استان تلاش های زیادی به عمل آمده است.

خادمی از مهم ترین اشکالات، گمنام بودن استان را عنوان کرد و گفت: در این راستا باید جلسات فرهنگی تشکیل و اقدامات تبلیغی انجام داد؛ هم چنین نیازمند کارهای زیرساختی هستیم که باید پیگیری شوند.

مدیر ارشد لرستان با بیان این که میراث فرهنگی یکی از اولویت های کاری ماست که در ابتدا مورد پیگیری قرار دادیم، اضافه کرد: بخشی از اقتصاد را می توان با پیگیری هایی در حوزه گردشگری رونق داد.

وی با اشاره به این که تا ابتدای سال جاری قلعه فلک الافلاک سند نداشته و با پیگیری های به عمل آمده در ابتدای امسال این کار انجام شده است، ادامه داد: در رابطه با این بنای تاریخی پیگیریم که از اختیارات دولت استفاده کرده و آن را به میراث فرهنگی منتقل کنیم تا موضوع ساماندهی انجام شود.

امسال بخشی از اعتبارات ارتقای شاخص ها در اختیار گردشگری قرار می گیرد تا به ۴، ۵ پروژه اختصاص یافته و آنها را به نتیجه برسانیم.

استاندار لرستان با تاکید بر این که باید در حوزه گردشگری اتفاقی بیفتد، افزود: در بخش خصوصی نیز یکی از پروژه های کلیدی ما به نتیجه رساندن هتل ها بوده که در این راستا جلساتی تشکیل شده است و در تلاشیم که حداقل 7 تا ۸ مورد را تا اواخر سال جاری به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان این که انجام این کارها منجر به تبدیل شدن استان طی دو تا سه سال آینده به هدف و مقصد گردشگری می شود، اظهار کرد: در کنار این اقدامات نیازمند کار تبلیغی و فرهنگی گسترده هستیم که ظرفیت های خوبی در این زمینه داریم.

خادمی به فعال کردن سمن ها، تورگردها و سازمان های مربوط به گردشگری اشاره کرد و گفت: بخشی از کار مربوط به دولت است که انجام خواهیم داد و اگر این اقدامات پیگیری شوند در آینده ای نزدیک به جایگاه خوبی خواهیم رسید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1