2 ژوئیه 2020 - 23:11
رئیس سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد؛

برگزاری مشروط کنسرت‌های موسیقی در اماکن تاریخی

27 ژوئیه 2015 - 18:00 dsfr.ir/5l4q5

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد اگر کارشناسان این نهاد تایید کنند و وزارت ارشاد هم مجوز بدهد، گروه‌های موسیقی می‌توانند در اماکن تاریخی کنسرت بدهند.

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه امکان و چگونگی برگزاری کنسرت های موسیقی در اماکن تاریخی کشور که مورد علاقه اهالی موسیقی است افزود: اصولا شرایط و نحوه برگزاری کنسرت ها در کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می شود، اگر کنسرتی با مجوز این نهاد باشد به طور حتم برگزاری آن به درخواست گروه اجرایی در اماکن تاریخی نیز مانعی ندارد.

وی در زمینه برپایی کنسرت در اماکن تاریخی مهمی چون تخت جمشید که طی سال ‌های گذشته محل بحث فراوانی میان کارشناسان مسائل فرهنگی بوده است، بیان کرد: به طور حتم اگر کارشناسان میراث به این نتیجه برسند که اجرای کنسرت در این مکان تاریخی و اماکنی از این دست آن هم در بخش هایی از آن مشکلی ندارد و صدمه ای به این آثار نمی زند ما مخالفتی برای برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی نداریم.

معاون رییس جمهور در بخش پایانی سخنانش افزود: ما هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها در اماکن تاریخی فرهنگی نداریم، اما این برنامه‌ها هم باید از وزارت ارشاد مجوز داشته باشند و هم کارشناسان سازمان باید تاییدیه برگزاری کنسرت در مکان های تاریخی را صادر کنند. در صورت تایید این موارد، سازمان این آمادگی را دارد که کنسرت ها را در اماکن تاریخی میزبانی کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1