نوسان ارز سفر را گران تر کرده است

3 فوریه 2018 - 08:30 dsfr.ir/hu3fd

نوسان ارز سفر را گران تر کرده است
eqtesadnameh.com
نوسانات ارز

متولیان روی مشکل ارز کار می کنند تا انشاالله قیمت ارز به نرخ درست برگردد.

"علی اصغر مونسان"

علی اصغر مونسان در پاسخ به این پرسش که با توجه به اظهارات قبلی شما درباره گرانی سفر و نرخ بالای خدمات در ایران و تاثیر نوسان های ارز در تشدید این وضعیت، به عنوان متولی سفر آیا در هیات دولت رایزنی و یا نفوذی خواهید داشت تا این جریان دست کم در بخش سفر تاثیر کمتری داشته باشد؟ گفت: نفوذ که نخواهیم داشت، اما باید رایزنی داشته باشیم. البته متولیان روی مشکل ارز کار می کنند تا انشاالله قیمت ارز به نرخ درست برگردد. طبق صبحت های رییس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد، انشاالله از این وضعیت خارج می شویم.

وی افزود: ارز کل حوزه ی اقتصاد را در برمی گیرد، خصوصا گردشگری را که صنعت حساب می شود، بنابراین ارز به همه ی بخش ها ارتباط پیدا می کند و تاثیر آن برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم مهم است، متولیان این مسائل را می دانند و پیگیری می کنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس در پاسخ به این پرسش که نتایج اقدامات و پیگیری های قبلی این سازمان در هیات دولت بویژه در موضوع عوارض خروجی، نشان می دهد رایزنی های پیشین چندان تاثیر و بُرشی نداشته است، در موضوع ارز چه رایزنی قرار است انجام شود؟ گفت: موضوع ارز به سازمان ما ربطی ندارد که به عنوان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نوسان های ارز را درست کنیم، هیچ جای دنیا چنین انتظاری ندارند.

البته ما هم معتقدیم نوسان های ارز روی صنعت گردشگری تاثیر دارد، متولیان هم خودشان تاثیر آن را روی همه بخش ها درک می کنند و برای رفع این مشکل، پیگیری های لازم را انجام می دهند. اگر همه اعضای کابینه نتوانستند تا کنون برای ارز کاری کنند، پس آقای مونسان هم نمی توند در این موضوع کاری کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1