5 ژوئیه 2020 - 21:12

سرمایه گذاری در احیای بناهای تاریخی راهی برای رشد گردشگری ایران

22 اوت 2017 - 16:00 dsfr.ir/m58qy

سرمایه گذاری در احیای بناهای تاریخی راهی برای رشد گردشگری ایران
تیشینه
رباط جام از آثار تاریخی شهرستان تربت جام

سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی نقش اثربخشی در رشد صنعت #گردشگری دارد.

"عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «صابتا»، حسین رضازاده با اشاره به ریشه های تاریخی کشورمان و وجود ابنیه تاریخی فراوان در کشور به عنوان یک ظرفیت بالقوه افزود: «سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احیا و مرمت ابنیه تاریخی که مغفول مانده اند، نقش بسزایی در رشد صنعت گردشگری و بالطبع اقتصاد آن کشور خواهد داشت.»

وی با تاکید بر لزوم معرفی بناهای تاریخی کشور به گردشگران، تصریح کرد: «هم اکنون بسیاری از کشورها با اتکا به صنعت گردشگری درآمد مناسبی را برای خود ایجاد کرده اند و اگر ما بتوانیم در این عرصه درست برنامه ریزی کنیم، درآمدی برابر با نفت با تکیه بر صنعت یادشده خواهیم داشت.»

رضازاده افزود: «دولت، مجلس و مسوولان باید تمام تلاش خود را به منظور رونق هرچه بیشتر این صنعت به کار بندند چراکه میزان بازدهی این عرصه بسیار مشخص است.»

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: «در کنار ایجاد تعدد در مقاصد گردشگری، گردشگران با ورود به شهرهای زیادی در ایران و قرار گرفتن در دل فرهنگ های محلی گسترده تر، به مراتب بیشتر از امروز با عمق و گستره فرهنگی جامعه ایرانی و قدمت آن آشنا می شوند و این می تواند برای تبلیغ ایران در عرصه جهانی یک موقعیت بی نظیر باشد.» وی در نهایت یادآور شد: «احیای بناهای تاریخی از آن دست فعالیت هایی است که می تواند کاملا در مسیر اقتصاد مقاومتی به ایجاد اشتغال کمک کند.»

دیدگاه ها

  • بابک 22 اوت 2017 - 20:52

    شهرهای باستانی رو احیا کنید ...توس نیشاپور در خراسان ... ماداکتو و خایدالو و سیمره در لرستان ... گندی شاپور و وه اردشیر و کازرون و استخر... در خوزستان و فارس .... جیرفت و شهداد در کرمان... جی و استهبانات در اصفهان .. شهر سوخته و زابل و ...در سیستان بلوچستان ووووو ...
    ما دارای هزاران شهر باستانی هستیم کافیست دولت همت کند و برای ساخت موزه و سایت موزه بخش خصوصی را وارد گود نماید ... بیشک خروجی اینکار حداقل در زمینه گردشگر فرهنگی چیزی شبیه اقتصاد گردشگری در ترکیه و مصر ...خواهد بود

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1