27 فوریه 2021 - 13:42

"پل" ارتباطی ایران و اتریش در کاخ نیاوران افتتاح شد

6 می 2017 - 21:40 dsfr.ir/jj9zi

"پل" ارتباطی ایران و اتریش در کاخ نیاوران افتتاح شد
روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
آیین افتتاح نمایشگاه "پل" در کاخ نیاوران

نمایشگاه "پل" با محتوای ارتباط فرهنگی بین دو کشور #ایران و #اتریش در مجموعه فرهنگی تاریخی #نیاوران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران آیین افتتاح نمایشگاه "پل" بعدازظهر امروز 16 اردیبهشت ماه با حضور دکتر فردریش اشتیفت، سفیر اتریش در ایران، دکتر محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سید رحمت اله رئوف حنان، مدیر این مجموعه و جمع دیگری از چهره های فرهنگی و سیاسی کشور ایران و اتریش در تالار آبی کاخ اختصاصی نیاوران افتتاح شد.

نمایشگاه "پل" با هدف تقویت ارتباطات فرهنگی بین دو کشور ایران و اتریش و بزرگداشت شرق شناس، دیپلمات و مترجم اتریشی "ژوزف هامر پورگشتال"، عکس هایی از آثار، زندگی و فعالیت های این چهره برجسته را درمعرض دید قرار می دهد.

"ژوزف هامر پورگشتال" اولین کسی است که دیوان حافظ را به زبان آلمانی ترجمه کرده و "گوته" شاعر معروف آلمانی با خواندن این ترجمه ها و الهام از آن دیوان شرق و غرب خود را نگاشته است. "ژوزف هامر پورگشتال" با ترجمه آثار پارسی به زبان آلمانی باعث آشنایی بیشتر کشورهای غربی با فرهنگ غنی کشورمان ایران شده است. همچنین بر سنگ قبر وی بیتی از اشعار سعدی نقش بسته است.

گفتنی است نمایشگاه "پل" از سوی سفارت اتریش در تهران و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شده است.

نمایشگاه "پل" از تاریخ 17 تا 22 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 18 در تالار آبی کاخ اختصاصی نیاوران واقع در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران) پذیرای علاقه مندان است.

1