در نوروز امسال شاهد بودیم

کاهش 4 درصدی تصادفات فوتی در محل، نسبت به سال گذشته

5 آوریل 2016 - 11:40 dsfr.ir/h21ce

کاهش 4 درصدی تصادفات فوتی در محل، نسبت به سال گذشته
ندا نادی - دنیای سفر
نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر - دوشنبه 16 فروردین ماه 1395

علی رغم بارش در اکثر محورهای مواصلاتی، افزایش وسایل نقلیه، ترددها و رشد سفر، نوروز 1395 شاهد کاهش تصادفات فوتی در محل بودیم.

سرهنگ عین الله جهانی، معاون پلیس راهور در نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که در 16 فروردین 1395 برگزار شد، گزارشی از عملکرد سازمان خود ارائه داد.

معاون پلیس راهور بیان کرد: با توجه به اینکه در اکثر محورهای مواصلاتی خصوصا در شهرهای گردشگر پذیر، نزولات آسمانی داشتیم وعلی رغم افزایش وسایل نقیله، تردد و مسافرت ها و کاهش سفرهای خارجی، امسال نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 4 درصدی تصادفات فوتی در محل بودیم.

وی اضافه کرد: آمار نهایی، یک ماه بعد، توسط پزشک قانونی اعلام و آمار دقیق مشخص خواهد شد.

عین الله جهانی یکی از دلایل مهم تصادفات ایام سفرهای نوروزی را واژگونی، انحراف به چپ خودروها و عدم رعایت حق تقدم ها دانست و گفت: 44 درصد از تصادفات را واژگونی خودروهای سواری به خود اختصاص داده بود.

وی تصریح کرد: مقصرین تصادفات در این ایام، بیشتر بین 25 تا 30 سال بوده اند و این نشان از این دارد که افراد کم تجربه و کم مهارت نباید هدایت وسایل نقلیه را در جاده ها به عهده بگیرند.

معاون پلیس راهور اظهار کرد: از مهمترین دلایل واژگونی های وسایل نقلیه، خستگی و خواب آلودگی رانندگان، لغزنده بودن معابر و تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

وی در ادامه افزود: در مدت سفرهای نوروزی سعی کردیم تا علاوه بر حضور همکاران در تمام محورهای اصلی و فرعی کشور، از بسترهای فرهنگی نیز استفاده شود. به عنوان مثال تمام برنامه های تلویزیونی راهور را در شبکه های 1 تا 6 به سمت و سوی موضوعات ترافیکی بردیم و از شخصیت های تاثیر گذار استفاده کردیم. با رادیو قرارداد بستیم و 300 برنامه 2 دقیقه ای تولیدی برای 15 روز نوروز از تمام شبکه ها تهیه و پخش کردیم.

عین الله جهانی در پایان بیان کرد: تمام CD ها و بروشورهای آموزشی را در خروجی شهرها در اختیار خودروها قرار دادیم تا از اطلاعات ان بهره مند شوند.

در ادامه نشست، محمد سرور، معاون فنی اورژانس کشور در نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: وزارت بهداشت و درمان در حوزه درمان با به کارگیری 6239 مرکز بهداشتی و درمانی اعم از بیمارستان ها، پایگاه های اورژانس زمینی، هوایی، دریایی، ایستگاه های سلامت، مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور، خدمات بسیار گسترده ای را به مردم ارائه کردند.

معاون فنی اورژانس کشور در بیان توضیحانی در خصوص اورژانس پیش بیمارستانی گفت: در طی طرح سلامت نوروزی از 26 اسفند تا 15 فروردین، بیش از 15400 ماموریت در این حوزه اتفاق افتاده که از این تعداد، بیش از 33 هزار ماموریت مرتبط با حوادث ترافیکی بوده است. از این تعداد ماموریت توسط آمبولانس های اورژانس پیش بیمارستانی، بیش از 70 هزار نفر بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که 27 هزار نفر از آنها مرتبط با حوادث ترافیکی بوده است.

محمد سرور در مورد ارائه آمار و اطلاعات حوزه بیمارستان ها تصریح کرد: بیش از 3میلیون نفر در این دوره به 683 بیمارستان ما مراجعه کردند و نهایتا بیش از 590 هزار نفر در بیمارستان بستری شده و 27 هزار عمل جراحی بر روی آنها صورت گرفته است.

وی در اشاره به ماموریت های آمبولانس هوایی اورژانس بیان کرد: 106 ماموریت هوایی در ایام عید نوروز انجام شد و 155 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند.

معاون فنی اورژانس کشور در پایان اضافه کرد: در کل کشور و از ابتدای راه اندازی خدمات آمبولانس هوایی، 8708 پرواز انجام شده است که طی آن بیش از 13 هزار مصدوم و بیمار از مبدا به مراکز درمانی جهت دریافت خدمات تخصصی و فوق تخصصی منتقل شده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1