با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی محقق شد:

نخستین حضور رسمی ایران در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی مونیخ

27 فوریه 2016 - 18:20 dsfr.ir/4975b

نخستین حضور رسمی ایران در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی مونیخ
munich.ispo.com
نمایشگاه ISPO مونیخ

شصت و هفتمین دوره نمایشگاه صنایع دستی مونیخ با اولین حضور رسمی ایران در این نمایشگاه 24 فوریه، همزمان با 5 اسفندماه 1394، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در این نمایشگاه بیش از 2 هزار شرکت، هنرمند و صنعتگر در حوزه صنایع دستی و دکوراسیون منزل در قالب 6 سالن حضور دارند.

ایران در اولین حضور رسمی خود در فضائی بیش از 80 متر واقع در سالن B4 به معرفی توانایی های کشورمان در زمینه تولید و عرضه هنرهای سنتی و صنایع دستی می پردازد.

در این غرفه 13 هنرمند و تولید کننده از استان های اصفهان، فارس ، البرز، اردبیل، تهران، مازندران و گیلان هنرهای خود در رشته های مختلف صنایع دستی همچون معرق، منبت، خراطی و تکه چینی، خاتم، قلمزنی روی مس، جواهرات تزینی، ابریشم دوزی، گلیم مینیاتور و فیزوره کوبی، هنر دستی ایران را به مخاطبان عرضه می کنند.

نمایشگاه به طور رسمی در روز چهارشنبه با حضور نخست وزیر آلمان افتتاح شد بعد از این مراسم دکتر نکونام، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران، با حضور در غرفه ایران به هنرمندان ایرانی خوشامد گفت و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

در روزهای برگزاری نمایشگاه، استقبال قابل توجهی از غرفه ایران شد و بسیاری از علاقه مندان هنر با حضور در این غرفه مبهوت ذوق و هنر دست توانای هنرمندان ایرانی  شدند.

از برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه مونیخ که تا 11 اسفندماه 1394 ادامه دارد می توان به اجرای زنده موسیقی سنتی، ورک شاپ صنایع دستی، پذیرایی از میهمانان با چای ایرانی اشاره کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1