دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند ملی گردشگری ایران:

برند گردشگری باید توصیفی از شخصیت فرهنگی ملت ها باشد

2 ژانویه 2016 - 14:10 dsfr.ir/2804a

برند گردشگری باید توصیفی از شخصیت فرهنگی ملت ها باشد
kishclub.com
پروفسور جعفر جعفری دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری

دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری گفت: برند ملی گردشگری باید شخصیت یک شهر یا کشور را به خوبی برای عموم مردم دنیا ترسیم کند و گویای فرهنگ یک ملت باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ پروفسور جعفر جعفری عصر پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری کنفرانس بین المللی برند گردشگری در اصفهان اظهار داشت: بسیاری از کارشناسان دنیا بر این باورند که صنعت گردشگری از بزرگ ترین صنایع اقتصادی دنیا محسوب می شود که اشتغال زایی برای جامعه را نیز به دنبال دارد چراکه به جای استفاده از ماشین بیشتر به نیروهای انسانی وابسته است.

وی افزود: در کنفرانس بین المللی برند گردشگری در روز یک شنبه قصد داریم، ویژگی های برند را که شامل ارزش های معنوی، فرهنگ و میراث ملموس و ناملموس را تببین و چگونگی انتخاب از میان این ارزش ها و دلیل نیاز به برندسازی را در ذهن جامعه ملموس کنیم.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری تصریح کرد: کشورهای مختلف در زمینه طراحی برند شهری و ملی خود موفق عمل کرده و ما می توانیم از این موفقیت ها یا عدم موفقیت ها درس بگیریم تا راه های اشتباه طراحی های ناموفق برند را تکرار نکنیم.

وی با اشاره به ویژگی های برند انتخابی ادامه داد: برند انتخابی باید شخصیت یک شهر یا کشور را به خوبی برای عموم دنیا ترسیم کند و گویای فرهنگ یک شهر یا ملت باشد.

جعفری با بیان اینکه این برند از تاریخ گذشته شروع و به حال رسیده و گویای آینده نیز هست، ابراز داشت: باید دقت کنیم که پس از انتخاب برند نمی توان به راحتی آن را عوض کرد چرا که این برند همانند یک پوشش و نشانه شخصیت یک ملت است و بر این اساس در انتخاب برند باید به این نکته دقت خاص داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برند گردشگری باید گویا و مردم پسند باشد، گفت: باید دقت کنیم که این برند نباید تنها ارزش بازاریابی داشته باشد ضمن اینکه باید مطابق سلیقه شهروندان محل یا ملت موردنظر باشد.  

دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری تصریح کرد: در این برند باید از علم جامعه شناسی، انسان شناسی، جغرافیا، روانشناسی، تاریخ و غیره استفاده شود و تمام این موارد در کنار یکدیگر می تواند برند مناسب را تشکیل دهند.

وی اضافه کرد: در این همایش سخنرانانی از بیش از 15 کشور ایرانی و خارجی مانند آمریکا، بلژیک، اسپانیا، پرتغال، چین و همچنین ایرانیان مقیم کشور حضور دارند چراکه این افراد علاوه بر دید درونی نسبت به ایران از بیرون نیز می توانند از دیدگاه بیرونی نیز ویژگی های کشورمان را مشاهده کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1