مستند «کسی به فکر جنگل ها نیست» برنده جایزه «کمپوست»

26 دسامبر 2015 - 16:10 dsfr.ir/9p4pz

مستند «کسی به فکر جنگل ها نیست» برنده جایزه «کمپوست»
حر منصوری
پاکسازی جنگل توسط دوستداران محیط زیست

مستند «کسی به فکر جنگل ها نیست» جایزه بخش خاورمیانه جشنواره بین المللی «کمپوست» را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مستند «کسی به فکر جنگل ها نیست» در جشنواره بین المللی «کمپوست» که با موضوع فیلم های زیست محیطی در سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار شد، توانست جایزه بخش خاورمیانه را از آن خود کند.

مستند «کسی به فکر جنگل ها نیست» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه کنندگی میترا روحی در رقابت با فیلم هایی از 91 کشور جهان در بخش مسابقه خاورمیانه، موفق به دریافت این جایزه شد. این مستند، اپیزودی از مجموعه مستند لبه بهشت، تولید سیمای مرکز مازندران است.

همچنین طالبی با مستند «کسی به فکر جنگل ها نیست» و فیلم کوتاه «قلب من» به پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان «نیومکزیکو» راه یافته است. این جشنواره، فیلم های جدید و کلاسیک کودک و نوجوان، ویدیوهایی از استودیوهای فیلمسازی و آثار فیلمسازان مستقل و دانشجویان را به نمایش می گذارد.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان «نیومکزیکو» در ماه ژانویه برگزار می شود.

طالبی امسال نیز با مستند «سد توقف» توانست جایزه بهترین مستند جشنواره بین المللی GIFLIF هندوستان را کسب کند و با فیلم «فرزندان» تندیس بهترین فیلم بلند داستانی جشنواره Reel Rose میامی آمریکا را به دست آورد.

او فیلمنامه نویس، تصویربردار، تدوینگر، کارگردان و مستندساز و همچنین دانش آموخته سینما و عضو انجمن مستندسازان سینمای ایران است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1