گردشگری حلال در اسپانیا، جایگاه بین المللی خود را تقویت می دهد

5 دسامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/u158x

گردشگری حلال در اسپانیا، جایگاه بین المللی خود را تقویت می دهد
لست سکند
آندلس جزو محبوب ترین مقاصد گردشگری اسپانیا

سایت گردشگری "اوستل تور" اسپانیا در خبری نوشت که گردشگری حلال در اسپانیا در حال رشد است و در این راستا با گذشت زمان، جایگاه بین المللی خود را تقویت می کند.

به گزارش ایرنا، در این خبر آمده است: انستیتو حلال گروه اسلامی اسپانیا که نهاد صادر کننده مجوز حلال است و مرکز آن در کوردبا واقع شده به توافقی با شرکت 'این نوا تکس فری' Innova Tax Free (شرکتی که مسئول بازگرداندن بخشی از مالیات های کالای خریداری شده توسط گردشگران است) دست یافته تا به ایجاد یک پایگاه اینترنتی بنام توریسم حلال بین المللی (HIT) بپردازند.

هدف این پایگاه اینترنتی تبدیل شدن به یک منبع مشترک برای گردشگری حلال در داخل و خارج از اسپانیاست. یکی از هدف های اصلی این پایگاه اطلاع رسانی در باره مراکز حلال در اسپانیا و رویکردهای پیش رو برای افراد دست اندر کار در صنعت گردشگری برای استفاده از امکانات موجود در این بخش است. این پایگاه در صدد توسعه فعالیت های تجاری و مارکتینگ گردشگری حلال در سطح جهان است.

این توافق ناشی از رشد بالای این بازار که در حال حاضر رقم 8.5 درصد رشد سالانه را نشان می دهد، می باشد. با قدرت گرفتن بازار حلال، گردشگری شهری و خرید نیز تقویت می شوند.

در سال 2014، اسپانیا میزبان 2 میلیون و 600 هزار گردشگر مسلمان بوده است که 4 درصد کل مسافران بین المللی به اسپانیا را تشکیل می دهند. بر اساس تخمین انستیتو حلال اسپانیا، در سال 2020 میزان پولی که این مسافران خرج می کنند به 233 میلیارد دلار خواهد رسید و 13 درصد کل رقم هزینه شده توسط گردشگرها در سطح جهان را نشان می دهد.

اسپانیا اولین کشوری است که این ابتکار در آن صورت می گیرد و جذابیت های دیگر اسپانیا برای گردشگران مسلمان مانند آندلسیا، آشپزی، زیر ساختهای گردشگری و آب و هوای منحصر بفرد را افزایش می دهد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1