سایت گردشگری ارحال اعلام کرد

تهران و اصفهان در لیست 10 مقصد برتر مسلمانان

14 نوامبر 2015 - 18:50 dsfr.ir/kw18e

تهران و اصفهان در لیست 10 مقصد برتر مسلمانان
میثم رودکی
نمایی از شمال تهران و کوه های البرز

تهران و اصفهان به سرعت راه را برای ورود به جدول 10 مقصد برتر مسافران عرب و خاورمیانه طی می کنند.

به گزارش وب سایت «ارحال» که یک وب سایت و اپلیکیشن مسافرتی برای گردشگری و مقاصد اسلامی است، بر اساس افزایش تعداد بازدید کاربران از مقصدهای ایرانی در هفته های گذشته پیش بینی شده که جایگاه ایران در جدول 10 مقصد برتر گردشگران اسلامی به سرعت به سوی ردیف های نخست جدول صعود کند. این سایت که از ژانویه تا آگوست 2015 بیش از یک میلیون بازدیدکننده داشته، یکی از استارت آپ های گردشگری است که در حال حاضر در برنامه استارت آپ MassChallenge به مرحله فینال راه یافته است.

این وب سایت اعلام کرده توافق های اخیر ایران با مقامات کشورهای غربی احتمالا عامل اصلی توجه گردشگران به ایران و محبوبیت آن در وب سایت های مسافرتی بوده است. حتی بخش هتلداری نیز در ایران مورد علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته و گروه هتلداری فرانسوی «اکور» با راه اندازی هتل «ایبیس» و «نووتل» در نزدیکی فرودگاه بین المللی امام خمینی نخستین برند هتلداری بین المللی است که پس از گذشت سه دهه دوری به ایران راه یافته است.

عرفان احمد، مدیرعامل شرکت Irhal.com می گوید: «شهر تهران تقریبا یکی از 10 مقصد برتر است که توسط یک میلیون گردشگر سایت ارحال در سال 2014 دیده شده اما در سال 2015 اصفهان نیز از نظر محبوبیت سطح بالایی از علاقه و توجه را در میان گردشگران عرب داشته که خواستار دیدار از ایران هستند.» به گفته او، بسیاری از مردم نمی دانند که 108 میلیون گردشگر مسلمان هر سال 140 میلیارد دلار پول در بخش سفر و گردشگری هزینه می کنند؛ مولفه ای که نشان می دهد گردشگری مسلمانان به سرعت در جهان در حال رشد است. براساس این گزارش، بر خلاف عقیده عمومی مسافران مسلمان در پی دیدار از کشورهای اسلامی نیستند.

دست کم بازدیدکنندگان سایت ارحال از میان 90 شهر که بیشتر انتخاب می شوند، تنها 11 شهر از 25 شهر برتر در کشورهای اسلامی را انتخاب می کنند. گردشگران مسلمان تمایل دارند مقصدهای تازه تری را انتخاب کنند که جاذبه های گردشگری و مراکز خرید و نیز محیط زیست سالم و فضای امن و تفریحات خانوادگی و غذای حلال عرضه کند.

بر اساس گزارش همین سایت، ایران در حالی جایگاه خود را در جدول گردشگران مسلمان بالا می برد که دیگر مقصدهای گردشگری یعنی عمان در اردن، همچنان مقصد محبوب برای گردشگران منطقه خلیج فارس یعنی عربستان سعودی، امارات، کویت، قطر، عمان و بحرین باقی مانده است. دیگر مقصدهای محبوب به طور تقریبی شهرهای بحرین، بیروت و دوحه است که پنج مقصد برتر این جدول برای گردشگران مسلمان بوده اند. لس آنجلس، استانبول و پاریس نیز در جایگاه اول تا سوم این جدول قرار دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1