6 دسامبر 2019 - 14:45

احمدی پور: ورود گردشگر به ایران 50 درصد افزایش یافت

22 فوریه 2017 - 18:20 dsfr.ir/2v4e4

احمدی پور: ورود گردشگر به ایران 50 درصد افزایش یافت
کانال تلگرام زهرا احمدی پور
بازدید دكتر احمدى پور از كاروانسراى ده نمک

رئیس سازمان میراث فرهنگی و #گردشگری کشور از افزایش 50 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در 10 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزاش خبرگزاری مهر، زهرا احمدی پور ضمن اشاره به آمار افزایشی جمعیت توریست های واردشده به کشور در سال جاری، بیان داشت: در 10 ماهه سال جاری و با حاکم شدن فضای پسابرجام در ایران شاهد افزایش چشمگیر گردشگر در کشور بوده ایم که بیش ترین آمار این افزایش متعلق به توریست های اروپایی است.

وی افزود: ورود گردشگر خارجی به کشور در ماه های اخیر از 104 درصد متعلق به کشور فرانسه تا 13 درصد ویژه توریست های روسیه و ایتالیا متغیر بوده که به صورت میانگین این رشد معادل 50 درصد بوده است.

معاون رئیس جمهور درباره علل رشد این میزان توریست در سال جاری، توضیح داد: یکی از علل این امر، پوشش ظرفیت های گردشگری ایران در هشت نشریه معتبر گردشگری بین المللی است که خوشبختانه توانسته در افزایش جمعیت توریست های ایران نقش ویژه ای ایفا کند.

احمدی پور درباره واگذاری زیرساخت های گردشگری به بخش خصوصی نیز توضیح داد: آمار مشخص دراین باره وجود دارد اما اکنون بیان آن به طور دقیق میسر نیست هرچند بر اساس سیاست های مأخوذه دولت در فضای پسابرجام و در سال های اخیر با توجه به ضرورت تسهیل شرایط ورود گردشگر به کشور، اقدامات خوبی درزمینهٔ واگذاری زیرساخت ها به خصوص در حوزه اسکان به بخش خصوصی انجام شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1