بنزین سال 96 گران می شود؟

23 فوریه 2017 - 15:30 dsfr.ir/v53ri

بنزین سال 96 گران می شود؟
نامشخص
توزیع و مصرف فراورده های نفتی

نایب رئیس #مجلس گفت: قیمت #بنزین در سال 96 افزایش نمی یابد.

به گزارش تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه 4 اسفند پارلمان و در جریان بررسی بند (د) تبصره یک ماده واحده لایحه بودجه سال 96 کل کشور، گفت: در صورت تصویب این بند از لایحه بودجه سال 96، قیمت بنزین سال آینده افزایش نمی یابد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند (د) لایحه بودجه سال 96 را با اکثریت آراء تصویب کردند که براساس آن پنج درصد منابع حاصل از فروش فرآورده های نفتی به وزارت نفت اختصاص یافت.

براساس بند (د) تبصره 1 لایحه مذکور؛ وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط مکلف است منابع مورد نیاز را از محل افزایش پنج درصد (5%) به قیمت هر لیتر فرآورده های نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفتگاز، نفتکوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین کند و پس از واریز به حساب خزانه داری کلکشور به مصرف برساند. این منابع مشمول مالیات با نرخ صفر می باشد.

محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 96 هم در توضیح این بند گفت: در صورت تصویب این بند هیچ افزایش قیمتی در فرآورده های نفتی صورت نمی گیرد؛ در واقع قیمت واقعی بنزین همان یک هزار تومان باقی می ماند، اما لازم است بدانید 700 تومان از این قیمت هزینه بنزین و مابقی مالیات بر ارزش افزوده است، لذا با وجود آنکه افزایش قیمت نداریم، 5 درصد از این هزینه که شامل درآمدهای حاصل از فروش نفت است، "برای توسعه" در اختیار وزارت نفت قرار می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1