5 دسامبر 2019 - 20:24

تمایل هتلداران برای بهره برداری از خانه های تاریخی

15 فوریه 2017 - 12:00 dsfr.ir/zz889

تمایل هتلداران برای بهره برداری از خانه های تاریخی
میثم رودکی / دنیای سفر
هتل-کاروانسرای شاه عباسی کوهپا در شهرستان کوهپایه اصفهان

جامعه #هتلداری کشور از مناسبات صنفی و فنی حوزه #گردشگری اطلاع دقیق دارد و می تواند برای بازدهی #اقتصادی بناهای تاریخی احیا شده اقدام کند.

"رئیس انجمن هتلداران استان کرمان"

به گزارش صابتا؛ علی معین زاده اظهار کرد: بناهای تاریخی احیا شده که در قالب خدمات پذیرایی و اقامتی در دست بهره برداری هستند، ظرفیت بالای خود برای جذب گردشگر و مسافر را نشان داده اند، اما اکنون استقبال قابل توجهی از این بناها نمی بینیم.

این فعال گردشگری افزود: جامعه هتلداری ایران در تمام استان ها و خصوصا شهرهایی که تعدد بناها و وسعت بافت های تاریخی در آن ها بیشتر است، ظرفیت خوبی برای بهره برداری از بناهای تاریخی و ایجاد مراکز جدید اقامتی و پذیرایی دارد.

رئیس انجمن هتلداران استان کرمان تاکید کرد: ایجاد یک ارتباط دو سویه و پویا با نهادهای حاکمیتی در عرصه ای مانند صندوق احیا و تسهیل شرایط واگذاری بناهای تاریخی به جامعه هتلداران با توجه به سابقه و تخصصی که در این مجموعه وجود دارد، قطعا هم به نفع فعالان هتلداری کشور است، هم به نفع میراث فرهنگی و هم صنعت گردشگری.

علی معین زاده در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال کاملا مشهود است که بناهای تاریخی در صورت احیای صحیح یک مزیت بزرگ برای گردشگری ایران هستند و فعالان این صنعت به این امر آگاهی دارند. بنابراین قطعا تمایل برای ورود به این عرصه وجود دارد که نیازمند ایجاد یک بستر مناسب برای همکاری های گسترده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1