18 اکتبر 2019 - 15:07

کشف 7000 ساله و امید به نجات گردشگری مصر!

4 دسامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/zp6gq

کشف 7000 ساله و امید به نجات گردشگری مصر!
travellerspoint.com
اهرام ثلاثه مصر

#مصر امیدوار است بتواند با کشف جدید باستان شناسی در این کشور اوضاع نابسامان #گردشگری خود را رونق دوباره ببخشد.

به گزارش اسکیفت، باستان شناسان اخیرا موفق به کشف بقایای یک شهر و گورستان تاریخی 7 هزار ساله در مناطق جنوبی این کشور شده اند که قدمت آن به اولین سلسله پادشاهی در این کشور باز می گردد، کشفی که می تواند در این شرایط موهبتی برای اوضاع ناخوشایند گردشگری در این کشور باشد.

مصر به لطف گنجینه های باستانی خود یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان بود، اما از سال 2011 و آغاز ناآرامی های عمومی در اعتراض به حکومت دیکتاتوری در این کشور و متعاقب آن کودتای سال 2013 و همچنین چندین حادثه تروریستی هوایی با مشکلات فراوانی در حذب گردشگ خارجی مواجه شده است.

این کشف جدید باستانی که در شهر سوهاج در جنوب مصر و در نزدیکی رود نیل قرار دارد و اندازه گورهای یافت شده در این منطقه از گورهای باستانی در شهر ابیدوس مصر نیز بزرگ تر است که حاکی از اهمیت و مرتبه بالای اجتماعی افراد دفن شده در آنجاست.

باستان شناسان تاکنون علاوه بر کشف 15 گور باستانی، چندین کلبه، کوزه و ابزار آهنی را از زیر خاک بیرون کشیده اند.

در سال 2010 میلادی در مجموع 14.7 میلیون گردشگر از مصر دیدن کردند و 13 میلیارد دلار برای این کشور آفریقایی به ارمغان آوردند، اما شمار گردشگران با سیر نزولی در سال 2015 به 9.3 میلیون نفر و درآمدهای حاصل از گردشگری به 6.1 میلیارد دلار کاهش یافت.

در سه ماه نخست سال 2016 در مجموع تنها 1.2 میلیون گردشگر خارجی به مصر سفر کردند که در مقایسه با آمار 2.2 میلیون دلاری در مدت مشابه سال گذشته نزول قابل ملاحظه ای داشته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1