درآمد ۲۰۰ میلیاردی از گردشگری مسلمانان در سال ۲۰۲۰

11 آوریل 2015 - 20:45

جمعیت گردشگر مسلمان تا سال 2020 از مرز 150 میلیون نفر می‌گذرد که درآمد حاصل از آن برابر با 200 میلیارد دلار در سال خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، طبق بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه تامسون رویترز و دینار استاندارد گردشگران مسلمان جمعیت درحال رشدی هستند که به صورت بخشی شناور برای اقتصاد گردشگری جهان در سال 2014 بیش از 145 میلیارد دلار درآمد تولید کرده‌اند.

همچنین طبق همین بررسی‌ها حدود 108 میلیون گردشگر مسلمان سالانه در جهان سفر می‌کنند که برابر با 10 درصد از کل اقتصاد سفر جهان را شامل می‌شود. همچنین برآورد شده است که مسلمانان 11 درصد از کل بخش سفر وگردشگری جهان را تا سال 2020 تشکیل خواهند داد.  انتظار می‌رود چنین رشد هنگفتی در تعداد گردشگران مسلمان، سبب افزایش آثارجانبی بر صنعت گردشگری، همانند؛ افزایش و توسعه صنعت گردشگری ونیز صنایع غذایی حلال، رستوران‌ها ومواد خوراکی حلال و نیز هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و حتی تفریحگاه‌های حلال شود که ویژه مسلمانانی است که مقید به خدمات و کالای حلال هستند. طبق بررسی‌های انجام شده از سوی این موسسه‌ها صنعت جهانی غذای حلال و نیز بازار نوشیدنی های حلال نیز درسال 2013 بیش از 1/ 1 تریلیون دلار درآمد تولید کرده است. پیش بینی شده است که ارزش مالی این صنعت درسطح جهانی تا سال 2018 به بیش از 6/ 1 تریلیون دلار برسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1