دکتر احمدی پور در بازدید از هتل کپری قلعه گنج:

ساخت اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف کشور باید توسعه یابد

15 نوامبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/mz7p2

ساخت اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف کشور باید توسعه یابد
میراث آریا
سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به کرمان

یکی از موضوعاتی که در حوزه گردشگری باید به آن توجه ویژه داشت، ساخت و توسعه هتل های سنتی و اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف کشور است.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش میراث آریا؛ دکتر زهرا احمدی پور که همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای دولت تدبیر و امید به استان کرمان سفر کرده است با حضور در شهرستان قلعه گنج از هتل کپری پارسیان این شهرستان بازدید کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از بخش های مختلف این هتل به توسعه و ساخت هتل های سنتی و اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف کشور به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و توسعه گردشگری، تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور در این بازدید با بیان اینکه توسعه و تامین زیرساخت های گردشگری می تواند موجب توسعه هر چه بیشتر گردشگری و افزایش گردشگران داخلی و خارجی شود، اضافه کرد: بهره گیری از فضاهای سنتی و همچنین توجه به آداب و رسوم و سنت های هر منطقه و توجه به سابقه تمدنی شهرهای مختلف، باید در احراث هتل های سنتی و اقامتگاه های بوم گردی مورد توجه قرار گیرد.

احمدی پور با اشاره به ضرورت نوآوری در ساخت مراکز اقامتی گفت: استفاده از تجربیات جدید و ایجاد مراکز اقامتی جذاب، مانند هتل های سنتی و اقامتگاههای بوم گردی می تواند منجر به رونق گردشگری کشور شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در بازدید از نمایشگاه دائمی صنایع دستی که در لابی این هتل کپری برپا شده است، به نقش صنایع دستی و اهمیت آن نیز اشاره کرد و افزود: گسترش فروشگاههای مجازی صنایع دستی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

یادآور می شود، هتل کپری پارسیان واقع در شهرستان قلعه گنج استان کرمان در زمینی به مساحت 1 هکتار و با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان، فروردین سال جاری به بهره برداری رسیده است، این هتل دارای 3 اتاق است و ظرفیت اقامت 60 نفر در هر شب را دارد.

1