تغییر تکنولوژیک ذائقه میهمانان هتل ها

17 اکتبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/x376h

تغییر تکنولوژیک ذائقه میهمانان هتل ها
pinterest.com
دیدگاه مدیران هتل و میهمانان با هم متفاوت است.

دیدگاه مدیران هتل و میهمانان در مورد اینکه اتاق های هتل ها باید چه امکانات و تکنولوژی هایی داشته باشد، با هم متفاوت است.

پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر، معادلات استفاده از فناوری های نوین را در افراد جامعه تغییر داده است. رفتارهای مسافران مانند گذشته نیست و میهمانان هتل به دنبال استفاده های بیشتری از فناوری در سفر و محل اقامت خود هستند. هتل های امروزی به این درک رسیده اند که ظاهرا میهمانان هتل همان قدر که به دنبال لوازم خواب و استراحت مناسب و حوله در اتاق می گردند، به همان اندازه هم به دنبال اینترنت رایگان با سرعت و کیفیت مناسب می گردند و اهمیت این دو موضوع برای آنها در یک سطح است.

امروزه با اینکه اکثر سرگرمی ها و ارتباطات مسافران با دنیای خارج از طریق ابزارهای خودشان انجام می شود، با این وجود تکنولوژی ها و فناوری های داخل اتاق های هتل هنوز نقش مهمی در این میان ایفا می کنند. اما جالب است بدانید دیدگاه مدیران هتل و میهمانان در مورد اینکه اتاق های هتل ها باید چه امکانات و تکنولوژی هایی داشته باشد، با هم متفاوت است. یکی از شرکت هایی که فناوری های مربوط به هتل ها را فراهم و ارائه می کند اخیرا در یک تحقیق گسترده و فراگیر به تکنولوژی ها و امکانات داخل اتاق ها پرداخته و بررسی کرده که اکنون چه امکاناتی در هتل ها وجود دارد و میهمانان به دنبال چه امکاناتی هستند. در واقع هدف از این تحقیق، یافتن دقیق نیازهای واقعی میهمانان در اتاق هتل ها و فراهم کردن آنها است.

برای نمونه بسیاری از هتلداران هنوز تصور می کنند وجود پخش ویدئویی با قابلیت انتخاب میهمان یا تماشای پولی برنامه های شبکه های تلویزیونی (با تلویزیون های مدرن و با کیفیت بسیار بالا) از اولویت های مهم میهمانان هتل است. آن گونه که نتایج بررسی های این گروه مطالعاتی نشان می دهد، هتلداران فکر می کنند مسافران به دنبال تجربه تماشای تلویزیون، دقیقا مشابه منزلشان هستند اما متاسفانه باید گفت که واقعیت کمی با این تفکر تفاوت دارد. قطعا باید این نکته را متذکر شد که میهمانان به تکنولوژی ها و امکانات داخل اتاق به عنوان جزئی مهم و مکمل در کل مدت اقامتشان در هتل اهمیت فراوان می دهند، اما طبیعتا اولویت این موضوع با آنچه در ذهن مدیران هتل می باشد، متفاوت است. علاوه بر این، این امکانات و ویژگی ها، امکاناتی نیستند که بر تصمیم گیری مسافران در زمان انتخاب هتل تاثیر زیادی داشته باشند و باعث شوند هتلی را نسبت به هتل دیگر ترجیح دهند.

مسافران و میهمانان هتل معمولا ترجیح می دهند از ابزارهای تحت اختیار خود مانند گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ خود برای دریافت محتوا استفاده کنند. البته با این وجود هنوز این اشتیاق در میهمانان وجود دارد که بتوانند ابزار خود را به تلویزیون داخل اتاق متصل کرده و از این طریق به استفاده از محتوا بپردازند. شاید اگر بخواهیم کمی واقعی و ریزبینانه به موضوع مدیریت هتل نگاه کنیم، یکی از مواردی که در حوزه کسب درآمد می تواند تفاوتی را در درآمد های هتل ایجاد کند، تفاوت در انواع امکانات و نوع نگاه مخاطب و سطح استفاده او از این امکانات و تکنولوژی ها و سرگرمی هایی است که در داخل اتاق های هتل قرار داده شده اند.

مثلا در طول این بررسی میهمانان اعلام کرده اند که دوست دارند داخل اتاق های هتل امکاناتی داشته باشند که بتوانند اطلاعات محلی و منطقه ای که در آن اقامت دارند را به طور دقیق و در قالبی جذاب دریافت کنند. همچنین دریافت سرویس ها و خدمات هتل نیز از این طریق یکی از موارد مورد علاقه میهمانان هتل بود. این در حالی است که هتلداران این موضوع را بسیار کم اهمیت تلقی می کردند، به خصوص اگر هتل دارای سرویس هایی همچون اسپا یا تور گشت و گذار در منطقه باشد، عدم ایجاد چنین امکاناتی در داخل اتاق های هتل می تواند به از دست دادن موقعیت سودآوری و کسب درآمد هتل منجر شود. در مقابل ایجاد امکاناتی همچون اطلاع رسانی در مورد سرویس ها، قابلیت رزرو سرویس از داخل اتاق و ... می تواند فرصت های نابی را در اختیار هتلداران قرار دهد.

آمارها چه می گویند؟

اگر مخاطبان و میهمانان هتل را در گروه های سنی مختلف مورد بررسی قرار دهیم، نتایج جالبی را خواهیم دید. 73 درصد از نسل هزاره که از حدود 18 تا 38 سال هستند، وجود تلویزیون را در داخل اتاق هتل بسیار مهم دانسته اند و در حال حاضر 54 درصد از میهمانان با رده های سنی بالاتر نیز این موضوع را دارای اهمیت معرفی کرده اند. در مورد استفاده از امکانات شخصی در داخل اتاق های هتل برای دریافت محتوا و استفاده از تلویزیون به عنوان نمایشگر، 60 درصد از مخاطبان از نسل هزاره اعلام کرده اند که از امکانات شخصی استفاده می کنند. در مقابل، 50 درصد از نسل X یا افرادی که بین 38 تا 58 سال سن دارند و تنها 17 درصد از افراد با سنین بالاتر از 58 سال از ابزارهای تکنولوژی شخصی در داخل اتاق های هتل استفاده می کنند. این موضوع نشان می دهد شاید زمان آن رسیده که هتلداران، امکانات و تکنولوژی های داخل اتاق های هتل را بازبینی نمایند و با شرایط روز دنیا تطبیق دهند تا شاید علاوه بر کاهش هزینه ها، از فرصت های درآمدی بیشتری نیز برخوردار شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1