10 ژوئن 2024 - 05:33
وب سایتی که بلای جان هتلداران خواهد شد

اقامت رایگان در سراسر جهان با couchsurfing.com

25 سپتامبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/893jj

اقامت رایگان در سراسر جهان با couchsurfing.com
boredpanda.com
اقامت رایگان در سراسر جهان با couchsurfing.com

وب سایت couchsurfing.com تمامی شهرهای ایران را نیز تحت پوشش خود قرار داده است.

قصد دارید که به یک مسافرت داخل کشور یا خارج از کشور بروید. اولین کاری که می کنید یک برآورد کلی از هزینه های سفر است. قیمت هتل های مقصدتان را چک می کنید و متوجه این موضوع می شوید که هزینه یک شب اقامت چقدر زیاد است. اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این است که چه می شد که اگر یک دوست خوب در آن شهر داشتید تا روزهای مسافرت را در کنار وی بودید.

شاید هم در محلی زندگی می کنید که توریست های زیادی به آنجا سر می زنند و به این موضوع فکر کرده اید که چه می شد اگر می توانستید چند روزی میزبان این توریست ها باشید تا با فرهنگ و رسوم ملل مختلف آشنا شوید.

ایده ساخت وب سایت couchsurfing برآمده از همین تفکرات است. با ورود به این وب سایت و ثبت نام در آن و کامل کردن پروفایل، می توانید در هر شهری به صورت رایگان یک محل اقامت خوب پیدا کنید. تفاوت این سرویس با سایت های مشابه این است که علاوه بر رایگان بودن، شما در آن خانه به صورت مهمان وارد می شوید و صاحب خانه در کنار شما زندگی خواهد کرد و به عنوان یک راهنمای سفر در کنارتان خواهد بود.

کسانی هم که قصد میزبانی دارند می توانند آمادگی خود را در این سایت اعلام نمایند تا مسافرها با دیدن عکس های خانه و امتیازات مهمانان قبلی، یک میزبان خوب را انتخاب کنند.

این وب سایت تمامی شهرهای ایران را هم به خوبی پوشش داده است و با جستجوی کوچک ترین شهرهای ایران هم متوجه این موضوع می شوید که کسانی در این شهرها هستند که حاضرند میزبان توریست های مختلف جهان باشند.

وب سایت couchsurfing.com این امکان را به شما می دهد تا اقامتگاه ها و منازلی را در سراسر جهان جستجو کنید که به رایگان و بدون دریافت هیچ هزینه ای به میهمانان خود خدمات ارائه می دهند.

طبق قوانین این وب سایت، میزبان حق گرفتن هیچ مبلغی را از مهمان ندارد و موظف است تا نیازهای اولیه او را برآورده کند.

کسانی که به عنوان میزبان در این وب سایت اعلام آمادگی می کنند ممکن است اهداف مختلفی داشته باشند. همانطور که گفته شد ممکن است بخواهند با آداب و رسوم کشورهای مختلف آشنا شوند یا اینکه زبان خارجه خود را تقویت کنند.

1