1 ژوئن 2020 - 03:45
استاندار کرمانشاه:

مسیر بیستون - کرمانشاه یک مسیر گردشگری بی نظیر در کشور است

15 اوت 2016 - 15:00 dsfr.ir/wx01v

مسیر بیستون - کرمانشاه یک مسیر گردشگری بی نظیر در کشور است
تین نیوز
مسیر بیستون - طاق بستان

مسیر بیستون - کرمانشاه که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته به یک مسیر گردشگری تبدیل می شود یک مسیر خاص و بی نظیر برای گردشگری در کشور است.

"استاندار کرمانشاه"

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه بررسی اجرای طرح مجموعه گردشگری و تفریحی در نزدیکی روستای چالابه کرمانشاه (تنگه بزازخانه) که امروز در استانداری برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه اجرای این سایت توریستی و گردشگری در یکی از تنگ های پرجاذبه کرمانشاه قرار دارد بنابراین هر گونه اقدامی برای تبدیل آن به مجموعه گردشگری و تفریحی باید با تدوین برنامه ای ویژه انجام شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تبدیل شدن مسیر بیستون - طاق بستان به منطقه گردشگری از این مسیر به عنوان مسیری بی نظیر و خاص از لحاظ گردشگری در کشور نام برد و گفت: با توجه به اینکه اجرای این طرح یک موقعیت ممتاز و ویژه برای استان ایجاد می کند لذا طرح گردشگری و تفریحی در این تنگه باید با توجه به این مسیر اجرایی و عملیاتی شود.

دکتر رازانی تاکید کرد: کارفرما اجرای این طرح باید مشخص شود و در جلسه کارگروه گردشگری طرح به دقت مورد بررسی قرار گیرد و شرح خدمات و پروژه هایی که قرار است در این طرح اجرایی شود با کارکارشناسی تمامی ابعاد آن مشخص گردد.

وی با توجه به بکر بودن منطقه اجرای طرح گفت: محل اجرای این طرح از لحاظ طبیعی بسیار زیبا است لذا هر گونه برنامه ای برای آن باید به حفظ طبیعت منطقه کمک کند و تلاش شود تا تعداد پروژه ها کمتر اما منجر به زیبایی هر چه بیشتر این منطقه شود.

همچنین در این جلسه مهندس مجتبی نیک کردار معاون امور عمرانی استانداری نیز به سه مقوله هزینه، حفظ محیط زیست و ذائقه مردم در اجرای طرح های گردشگری اشاره کرد و گفت: مردم می خواهند برای تفریح به جایی می خواهند بروند که با طبیعت بکر و بسیار زیبا روبرو شوند لذا مجریان این طرح باید طوری برنامه ریزی کنند که حداقل مداخلات در طبیعت این تنگه صورت گیرد.

وی بیان داشت: در اجرای این طرح باید ضوابط ساخت و ساز با توجه به موقعیت منطقه که دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد، مورد توجه قرار گیرد و اجرای طرح از همه لحاظ مورد بررسی قرار گیرد تا به محیطی دلنشین تر و زیباتر برای مردم تبدیل شود.

در این جلسه مجری طرح به ارائه گزارش پرداخت و گفت: در این طرح سعی داریم یک منطقه توریستی و تفریحی با داشتن امکانات مفرح و منطقه ای زیبا برای مردم در این تنگه ایجاد شود.

بررسی بیش تر این طرح به کارگروه گردشگری استان که به ریاست مهندس نیک کردار معاون امور عمرانی استانداری برگزار می شود، محول شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1