23 ژوئن 2024 - 00:21

حراج تورهای ترکیه بعد از انفجار فرودگاه استانبول!

29 ژوئن 2016 - 14:40 dsfr.ir/es572

حراج تورهای ترکیه بعد از انفجار فرودگاه استانبول!
airliners.net
هواپیمای ترکیش ایرلاینز

با وجود مرگ یک ایرانی در انفجار فرودگاه آتاتورک استانبول، آژانس های ایرانی نه تنها تبلیغ تورهای ترکیه را متوقف نکرده اند، بلکه از صبح امروز (چهارشنبه) حراج این تورها را آغاز کرده اند تا مشتریان وحشت زده شان را از منصرف شدن باز دارند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، طبق آخرین اطلاعات اعلام شده از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول، در حادثه تروریستی شب گذشته در فرودگاه آتاتورک، یک نفر ایرانی کشته و پنج ایرانی دیگر زخمی شده اند.

حسن قشقاوی معاون پارلمانی و کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه همچنین از حال وخیم یکی از ایرانی ها که در انفجار شب گذشته زخمی شده خبر داده و بیان کرده که امیدوار است تعداد مجروحین و کشته شدگان ایرانی در این حادثه افزایش پیدا نکند.

سفارت ایران در ترکیه هنوز پیام های هشداردهنده ی خود را برای اتباع ایرانی که قصد سفر به ترکیه داشته اند، اعلام نکرده است. از سوی دیگر اما طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ایران، تمام پروازها به مقصد فرودگاه آتاتورک استانبول کنسل شده است.

با این حال در شرایطی که ترکیه شب پرالتهابی را پشت سر گذاشته، اما برخی آژانس های گردشگری ایران بدون توقف، کماکان به تبلیغ تورهای این مقصد آن هم با رقمی نازل ادامه می دهند. طبیعتا وضع موجود باعث شده جمعیت قابل توجهی از سفر به این کشور انصراف دهند و آژانس هایی هم که قبلا خدمات را چارتر کرده اند، برای جبران خسارت های خود، تورهای VIP را با آفرهای ویژه به فروش بگذارند، به امید آن که مسافران وحشت زده از اتفاق فرودگاه آتاتورک را ترغیب کنند.

این اقدام برخی آژانس ها در شرایط حاضر تا آنجا پیش رفته که تورهای VIP که تا دیروز بالای یک و نیم میلیون تومان قیمت داشت، حالا با قیمت 950 هزار تومان به فروش گذاشته شود.

1