سید محمد بهشتی مطرح کرد:

الگوی شهرهای زیارتی ما دبی است یا مکه؟

5 ژوئن 2016 - 12:30 dsfr.ir/de8zu

الگوی شهرهای زیارتی ما دبی است یا مکه؟
سمیه ایمانیان
صحبت های سیدمحمد بهشتی در جمع خبرنگاران

دورانی بر شهر مشهد گذشته که سوداگران با اندیشه های سوداگرانه شان بافت های تاریخی را تصرف و مانند داعش، پرچم خود را به زمین کوبیده اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یکی از مهمترین اهداف داعش را افکار سوداگرانه دانست و افزود: هر چیزی را آن ها با یک صورت مساله ساده ی اعتقادی با هم جور می کنند تا به مقصد برسند، یعنی علاوه بر تخریب آن چه باقی مانده، تاریخ را می فروشند. متاسفانه در مشهد نیز این اتفاق رخ داده و ادامه دار است.

وی که صبح امروز یکشنبه (16 خرداد) در پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و در جمع خبرنگاران سخن می گفت، به وضعیت بافت های تاریخی کشور و تخریب هایی که در آن ها انجام می شود اشاره کرد و گفت: همه تظاهر می کنند که با نیت خیر قصد دارند نیازهای امروزی زوار را به بهترین نحو انجام دهند، در گذشته تعداد زوار کم بوده، اما امروز بسیار زیاد است؛ بنابراین درخواست ها برای گرفتن خدمات زیادتر است.

بهشتی گفت: یکی از شهرهایی که شرایط مستعدی در بحث گردشگری زیارت دارد مشهد است ولی متاسفانه در دهه اخیر اتفاقات توفنده ای در آن رخ داده است.

این عضو پژوهشکده ثامن مشهد با بیان این که برخی اقدامات برای زوار با استدلال قربت الی الله انجام می شود، گفت: اما اتفاقی که امروز رخ داده این است که بحث های نظری و عملی در آن ها وجود دارد. در بحث نظری، الگوی این افراد برای قربت الی الله مکه و مدینه است، اما در بحث عملی الگو جایی مانند دبی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1