28 فوریه 2020 - 06:09
اوحدی خبر داد:

آخرین رایزنی با عربستان فردا انجام می‌شود

24 می 2016 - 16:30 dsfr.ir/1m07t

آخرین رایزنی با عربستان فردا انجام می‌شود
otaghkhabar24.ir
سعید اوحدی

مذاکره هیات ایرانی با عربستان که فردا برگزار می‌شود، آخرین تلاش ایران برای حضور زائران ایرانی در عربستان و اقامه حج تمتع ۹۵ است.

به گزارش ایلنا، سعید اوحدی دقایقی پیش در گفت‌ و گوی زنده تلویزیونی در شبکه خبر اعلام کرد: آخرین نشست هیات ایرانی به منظور آخرین رایزنی‌ ها با عربستان درباره حج تمتع 95 فردا برگزار می‌ شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع روادید زائران ایرانی که به عنوان یکی از 11 موارد پیگیری شده از جانب ایران، حل شده است، افزود: امیدواریم در آخرین دور مذاکرات تغییر رفتاری در عملکرد مسئولان عربستانی نسبت به پذیرش زائران ایرانی به وجود بیاید.

رییس سازمان حج و زیارت تضمین امنیت زائران ایرانی از سوی عربستان را یکی از شروط اساسی ایران عنوان کرد و گفت: حفظ حرمت و عزت زائران ایرانی باید حفظ شود؛ چرا که در دور‌ه‌ های قبل شاهد رفتارهای سلیقه‌ ای با زائران ایرانی بودیم به طوری که بعضا وسایل بانوان و روحانیون ما تفتیش می‌ شد.

اوحدی در ادامه تاکید کرد: این مذاکره، آخرین منزلگاه تلاش ایران برای حضور زائران ایرانی در عربستان و اقامه حج تمتع 95 است.

وی در پاسخ به این سوال که احتمال دارد؛ عربستان به دنبال خرید وقت برای عدم انجام حج از سوی ایران باشد،گفت: ممکن است؛ آنها به دنبال خرید زمان باشند، اما ما به عنوان سازمان حج و زیارت وظیفه داریم، نسبت به تحقق احکام الهی تلاش کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1