12 نوامبر 2019 - 08:59

تفاهم نامه همکاری کانون جهانگردی با 5 کشور امضا شد

16 می 2016 - 13:00 dsfr.ir/7711a

تفاهم نامه همکاری کانون جهانگردی با 5 کشور امضا شد
دریافتی
حضور کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس موبیلیتی فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور در مجمع عمومی سالانه منطقه یک فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، با پنج کشور عضو FIA تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مجمع عمومی سالانه (بهاره) منطقه یک فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، اردیبهشت ماه هر سال در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود که مجمع سال 2016 در پایتخت کشور فنلاند و با حضور 300 نماینده از 80 کشور اروپایی، آفریقایی، آسیایی و همچنین کشور ایران برگزار شد.

در اجلاس امسال، ابراهیم رضایی بابادی، مدیرعامل و حسینعلی قلی زاده، مدیر امور بین الملل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کشورمان حضور داشته و در جلسات مختلف آن شرکت کردند.

در حاشیه مجمع عمومی سالانه منطقه یک فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) که در هلسینکی، پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور فنلاند برگزار شد، دو جلسه تخصصی با عنوان های کمیسیون سیاست گذاری موبیلیتی فیا و کمیسیون بین المللی تاریخی فیا برگزار شد.

قلی زاده، مدیر امور بین الملل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و عضو کمیسیون بین المللی تاریخی فیا، با حضور در این کمیسیون گزارش جامعی را در خصوص عملکرد دبیرخانه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی که در این کانون فعالیت می کند، ارائه کرد.

وی همچنین به عنوان یکی از هشت عضو کمیسیون سیاست گذاری موبیلیتی فیا در این کمیسیون نیز حاضر شد و به جهان شمول نبودن برخی پروژه ها و موضوعات مطرح شده و قابل اجرا نبودن آنها در خاورمیانه و برخی کشورهای دیگر انتقاد کرده و خواستار اصلاح طرح ها شد.

از میان مهمترین سرفصل های این کمیسیون می توان به آلودگی هوا، محدود سازی استفاده از سوخت های دیزلی برای خودروها، فناوری های جدید در حوزه اتومبیلرانی و ... اشاره کرد.

ابراهیم رضایی بابادی، مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز که ریاست هیأت ایرانی را عهده دار بود، با اشاره به توسعه مناسبات بین المللی این کانون به منظور استفاده از تجارب، دانش، توان و ظرفیت های تخصصی اتومبیل کلوپ های عضو FIA، درباره فعالیت های انجام شده از سوی این کانون در حاشیه اجلاس یاد شده، گفت: در کنار حضور در جلسات مختلف و ارائه گزارش های متعدد، توانستیم تفاهم نامه های همکاری مختلفی را با ۵ کشور عضو فیا از جمله آلمان، آلبانی، جمهوری چک، مقدونیه و اتریش امضا کنیم.

وی افزود: موضوع کلی این تفاهم نامه ها به آموزش، تبادل تجربیات، خدمات فنی و تخصصی، مبادله گردشگر و موضوعات مرتبط با حوزه های کاری کانون های جهانگردی و اتومبیلرانی کشورهای عضو فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی، اختصاص داشت.

رضایی بابادی، همچنین با اشاره به تنظیم متن قرارداد همکاری میان کانون ایران و کانون اتومبیلرانی اسلوونی، خاطر نشان کرد: بر اساس این قرارداد، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، موظف خواهد بود خدمات امداد جاده ای رایگان به اعضای کلوپ اتومبیلرانی اسلوونی که با خودروی خود به کشورمان سفر می کنند ارائه و کانون اسلوونی نیز متعهد می شود هزینه های مربوطه را جبران کند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: در دیدار و نشستی که با ژان تاد، رییس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، داشتم، وی خواستار آن شد تا با تیمی از افراد مجرب در زمینه ایمنی راه های کشور و دست اندرکاران حوزه ایمنی راه های فیا، نشستی تخصصی پیرامون ایمنی راه های ایران و راهکارهای ارتقای سطح ایمنی جاده ها در کشورمان داشته باشیم.

رضایی بابادی یادآور شد: در نشست های مذکور، کشورهای شرکت کننده موضوعاتی از قبیل تحولات و تغییراتی که در زمینه موبیلیتی پیش روی کلوپ های اتومبیلرانی کشورهای عضو منطقه یک FIA قرار دارد و چگونگی هماهنگی با این تغییرات را مورد بررسی قرار دادند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1