به مناسبت روز جهانی موزه

برگزاری جشنواره میراث فرهنگی و صنایع دستی در کاخ نیاوران

14 می 2016 - 20:40 dsfr.ir/7g6zy

برگزاری جشنواره میراث فرهنگی و صنایع دستی در کاخ نیاوران
روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
برگزاری هفته بزرگداشت میراث فرهنگی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

به مناسبت روز جهانی موزه مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با تدارک برنامه های فرهنگی متنوع، جشنواره میراث فرهنگی و صنایع دستی را برای علاقه مندان تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به مناسبت روز جهانی موزه و هفته بزرگداشت میراث فرهنگی این مجموعه با برپایی غرفه های متنوع صنایع دستی و نمایشگاه های مختلف با موضوع میراث فرهنگی اقدام به پربار نمودن جشنواره امسال کرده است.

نمایشگاه آثار صنایع دستی به همراه کارگاه آموزشی همچون معرق، کاشی، سفال، چرم، عروسک های آیینی، نقاشی روی شیشه، زیورآلات دست ساز، پتینه، منبت و مجسمه، مینیاتور و گل و مرغ و غیره از جمله برنامه های این جشنواره هستند.

رونمایی از شیشه های تاریخی در کاخ اختصاصی نیاوران به همراه نشست تخصصی با همین موضوع، رونمایی از کتاب عمارت های ایران مدرن به همراه نمایشگاه در موزه کتابخانه سلطنتی و نمایشگاه "لیتوگرافی هنر فراموش شده" در موزه جهان نما نمایشگاه هایی هستند که از آثار مخازن این مجموعه برپا می شوند.

نمایشگاه خوشنویسی آقای خمسه با عنوان چهل گاه به همراه رونمایی از کتاب چهل گاه در تالار آبی مجموعه، نمایشگاه نقاشی مدرن کودک و نوجوان در کوشک احمدشاهی و نمایشگاه دست بافته های ایرانی دیگر برنامه هایی هستند که به مناسبت هفته میراث برگزار می شوند.

کارگاه بازی و قصه گویی با عنوان کودک و باغ کتیبه ها از جمله برنامه های شاخصی است که برای کودکان جهت آشنایی با میراث فرهنگی کشورمان تدارک دیده شده است.

همچنین اجرای برنامه شاهنامه خوانی و برگزاری سومین نشست تخصصی موزه های دوستدار کودک بخش های دیگر جشنواره امسال را تشکیل می دهند.

روستای عروسک ساز کهگیلویه و بویر احمد، موزه رهگشای کاشان، موزه سیار صلح مشهد، کانون پرورش فکری کودکان، طراحی و نقاشی، روستای عروسک ساز خراسان، موسسه کودکان خلاق امروز، موزه عروسک های نمایشی، روستای عروسک ساز قزوین، عروسک های کاشان، خانه کتابدار، موسسه پژوهشی کودکان دنیا، هلال احمر، قلم سبز (کاشتنی)، موزه کودک ما، هنرکده یاس، موسسه ناردونه، عکاسی ملوکانه، کاشی معرق، موسسه مهرنگار، موسسه مهر پروین، موسسه به تویز، خانه کتابدار، موسسه مهرنگار، شکوفه سیب، نگارگران، سپیدار، آموزشگاه هنرهای تجسمی بادبادک، انجمن دوستی ایران و لهستان، مجموعه سما و ایرانسرا از جمله فعالانی هستند که در این جشنواره شرکت دارند.

شایان ذکر است تمامی نمایشگاه های دایر در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در هفته میراث فرهنگی از تاریخ 27 تا 31 اردیبهشت از ساعت 10 تا 17 پذیرای هموطنان هستند و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از محتوای برنامه ها می توانند به وبسایت این مجموعه به آدرس www.niavaranmu.ir مراجعه نمایند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1