لاکی آیلند در کیش

25 آوریل 2016 - 09:20 dsfr.ir/hm4t8

لاکی آیلند در کیش
برنا قاسمی
ساحل جزیره کیش

معاون گردشگری کیش از اجرای طرحی مشابه دیزنی لند با عنوان "لاکی آیلند" در این جزیره خبر داد.

محمد محب خدایی در گفت و گو با خبرنگار گردشگری ایسنا اظهار کرد: این پروژه که از حدود یک و نیم سال پیش آغاز شده، طرحی مشابه دیزنی لند است، اما از ظرفیت ها و فرهنگ بومی در اجرای آن بهره گرفته شده است.

او درباره زمان بهره برداری جزیره لاک پشت ها گفت: حتی دیزنی لند هم یک شبه بوجود نیامده، طبیعتا اجرای هر پروژه ای زمان می برد، مخصوصا آن که لازم است چنین طرحی مطابق فرهنگ ایرانی پیش برود و برای آن، تولید محتوا شود.

خدایی از ساخت سریال های تلویزیونی و فیلم سینمایی برای معرفی جزیره کیش و سفرهای خانوادگی خبر داد و افزود: سریال «رالی باجناق ها» با محتوای معرفی ظرفیت های گردشگری ایران در یک سفر خانوادگی از جمله محصولات فرهنگی است که ساخت آن آغاز شده و قرار است در شبکه های تلویزیونی داخل ایران و خارج از کشور پخش شود. همچنین سریالی برای کودکان با شخصیت پردازی از دو گونه بومی جزیره، لاک پشت (لاکی) و دلفین (دلفی) به منظور فرهنگ سازی کودکان هنگام مسافرت تولید خواهد شد. تاکید این سریال علاوه بر گردشگری بیشتر بر حفظ محیط زیست جزیره و فرهنگ بومی ایران است. علاوه بر این یک فیلم سینمایی با عنوان سرزمین لی لی پوت ها در دست ساخت است.

وی کیش را بهشت خانواده ها دانست و افزود: شعار اصلی کیش نیز همین است. ما می خواهیم با تولید فیلم و سریال، برگزاری رالی های خانوادگی و ساخت لاکی آیلند، تجربه لذت سفر خانوادگی به جزیره ای که مهم ترین مقصد گردشگری ایران در خلیج فارس است را به اشتراک بگذاریم.

خدایی گفت: می خواهیم محیطی ایجاد کنیم که گردشگران، کیش را جایگزین مقاصد دیگری چون ترکیه و دبی کنند و مردم ایران از فضای مفرح این جزیره در یک سفر خانوادگی، بهره ببرند و شادی واقعی و نه کاذب را تجربه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1