28 فوریه 2020 - 06:15

بازدید معصومه ابتكار از محوطه تاریخی بندیان درگز

26 مارس 2016 - 17:20 dsfr.ir/sp2c6

بازدید معصومه ابتكار از محوطه تاریخی بندیان درگز
درگزآنلاین
بازدید خانم دكتر ابتکار رئیس محیط زیست و معاون رئیس جمهور از سایت موزه بندیان

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از پایگاه بندیان درگز گفت: نقش برجسته های بندیان درگز اسنادی از هویت پر افتخار و تاریخ شکوهمند ایرانیان است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی، معصومه ابتكار در سفر به شهرستان درگز با حضور در محوطه تاریخی بندیان درگز از این محوطه باستانی بازدید كرد.

وی در این بازدید گفت: آتشکده و نقش برجسته های کشف شده در بندیان درگز بسیار زیبا، ظریف و دارای پیام های آموزنده بسیاری به بازدیدکنندگان است.

ابتکار با اظهار شگفتی از اینکه تاکنون چنین گچبری هایی با موضوعات واقع گرایانه که بیانگر زوایایی از تاریخ ملموس دوره ساسانی باشد را مشاهده نکرده است؛ ارزش این نقش برجسته های و آثار خط و کتابت منقوش بر دیواره های تالار اصلی نیایشگاه را اسنادی از هویت پر افتخار و شکوهمند ایرانیان در طول تاریخ دانست و خواستار معرفی بیش تر این اثر ارزشمند تاریخی در سطح ایران و جهان شد.

وی افزود: این جاذبه های زیبای تاریخی بهترین فرصت برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و معرفی عظمت و شكوه تاریخ و تمدن ایرانیان است.

معاون رئیس جمهور هم چنین در این سفر بعد از بازدید از محوطه تاریخی بندیان درگز از نمایشگاه های نوروزی شامل غرفه های صنایع دستی و عکس جاذبه های تاریخی و گردشگری و حیاط وحش بازدید كرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1