17 آوریل 2024 - 12:50
یک مسئول خبر داد:

افزایش حدود سه برابری جمعیت قشم طی یک هفته

23 مارس 2016 - 23:00 dsfr.ir/8j6ul

مراسم عروسی در قشم

از 25 اسفندماه گذشته تا پایان دومین روز از بهار، افزون بر 225 هزار مسافر و گردشگر به این جزیره سفر کرده اند.

"قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفرهای قشم"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مسعود کرباسچی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از 25 اسفندماه گذشته تا پایان دوم فروردین ماه جاری، افزون بر 225 هزار مسافر و گردشگر به این جزیره سفر کرده اند به گونه ای که در یک هفته اخیر جمعیت 117 هزار نفری قشم، حدود سه برابر شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی دقیق ستاد اجرایی خدمات سفرهای قشم، خوشبختانه هیچ گونه نیازی به ایجاد ستاد بحران در این جزیره احساس نمی شود و مسئولان کمیته های 14 گانه سفرهای نوروزی در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی قشم هستند.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفرهای قشم با اشاره به بارندگی دوشنبه شب گذشته در جزیره، از آمادگی سالن های سرپوشیده ورزشی، سالن اسکله شهید ذاکری قشم و مساجد این شهر برای خدمات رسانی در مواقع ضروری خبر داد.

کرباسچی گفت: هم اینک سالن های ورزشی تختی، حجاب، تربیت بدنی، سالن بزرگ اسکله شهید ذاکری و مساجد سطح شهر قشم به عنوان اماکن سرپوشیده برای ارائه خدمات به مسافران در مواقع اضطرار آماده هستند.

وی با اشاره به بهره برداری از کمپ پارک های جدید در نقاط مختلف جزیره نیز گفت: در دومین روز از نوروز امسال، افزون بر هشت هزار و 900 چادر در کمپ پارک های برپا شده است.

کرباسچی اظهار کرد: از 27 اسفندماه گذشته تا دومین روز فروردین امسال، شمار مسافران ورودی از طریق اسکله ها و فرودگاه بین المللی قشم به این جزیره، 24 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، شامل 135 کیلومتر طول و عرض متوسط 14 کیلومتر در جنوب کشور و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.

این جزیره با داشتن ظرفیت های مهم در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری از جمله نخستین ژئوپارک بین المللی خاورمیانه از امتیاز ویژه در اقتصاد کشور برخوردار است و سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است که مقصد خود را بازارها و دیدن جاذبه های طبیعی این جزیره انتخاب می کنند.

از طرف دیگر با سرد شدن هوای نقاط مختلف ایران در نیمه دوم سال، این جزیره به دلیل آب و هوای معتدل، پذیرای خیل گردشگر داخلی و خارجی است که اوج این سفرها را می توان در تعطیلات نوروز مشاهده کرد.

1