17 آوریل 2024 - 13:45

جزئیات طرح «صد هتل، صد کسب و کار»

28 فوریه 2016 - 10:20 dsfr.ir/8v0m6

هتل فرودگاه بین المللی امام خمینی در حال ساخت

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری از اجرایی شدن طرح «100 هتل؛ 100 کسب و کار» در کشور خبر داد و گفت: در مرحله اول این پروژه را با ساخت 30 هتل در کشور آغاز می کنیم.

غلامحیدر ابراهیم بای سلامی درباره ایده طرح «صد هتل، صد کسب و کار» گفت: از آن جا که سازمان تامین اجتماعی بزرگ ترین بنگاه اقتصادی و اجتماعی بعد از دولت است هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی (هگتا) را ایجاد کرده و با توجه به رونق گردشگری در کشور بررسی ها برای پروژه صد هتل، صد کسب و کار را شروع کرده است.

وی تصریح کرد: برای آغاز این کار با مسئولان 31 استان مذاکره و مکاتبه شده و زمین هایی را نیز معرفی کرده اند و جانمایی ها نیز انجام شده است. کمیته های فنی در حال بررسی زمین هایی هستند که از سوی برخی از استان ها معرفی شده است. در مرحله اول، کار را با ساخت 30 هتل شروع خواهیم کرد.

بای سلامی گفت: در اواخر اردیبهشت ماه سال آینده همایش سرمایه گذاری در پروژه 100 هتل 100 کسب و کار را برگزار می کنیم. در این همایش گروه های هتلسازی و هتلداری و سرمایه گذاران در حوزه هتلسازی ایران و جهان را گردهم جمع می کنیم تا بتوانیم این پروژه را آغاز کنیم برخی از بسته های سرمایه گذاری این هتل ها به دو زبان انگلیسی و فارسی آماده شده است تا در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: دلیل اجرای این پروژه این است که بعد از برجام و توافقات انجام شده، بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت در حوزه گردشگری رغبت پیدا کرده اند از طرفی شرکت های ساختمانی نیز باید فعال می شدند و کشور را از رکود بیرون می آوردند به همین دلیل از کارشناسان و اساتید خواستیم تا دورهم جمع شده و بسته های سرمایه گذاری برای حوزه گردشگری مشخص کنیم.

وی یکی از اقدامات دیگر این هلدینگ گردشگری را افزودن چند هتل به گروه هتل های هما اعلام کرد و گفت: در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، قم و همدان پروژه های دیگری به گروه هتل هما با احداث هتل های پنج ستاره جدید اضافه خواهد شد. همچنین مجوز ساخت هتل همای اصفهان را بعد از 21 سال گرفتیم و قرار است که این هتل در نزدیکی کوه صفه شهر اصفهان ساخته شود. در چند سال گذشته ممانعت های زیادی برای ساخت آن می شد اما اکنون با همکاری استاندار، مسئولان و استانداری اصفهان، شهردار و شورای شهر مجوز ساخت هتل پیگیری و در نهایت برای دریافت آن موافقت شد.

1