آغاز تهرانگردی نوروز با هنرمندان

27 فوریه 2016 - 14:20 dsfr.ir/1c9qw

آغاز تهرانگردی نوروز با هنرمندان
گردش آفرینان پارس
تور تهرانگردی در موزه زمان

نخستین برنامه تهرانگردی ویژه نوروز 95 همزمان با افتتاح نمایشگاه «تهران، کهن شهر من» در روز 24 اسفندماه برای هنرمندان پایتخت برگزار می شود.

"مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی تهران، رجبعلی خسروآبادی با بیان اینکه هنر زبان مشترک بین کشورها است، بیان کرد: ما باید با استفاده از ویژگی های منحصر به فرد هنر در راستای معرفی و شناساندن فرهنگ و تاریخ ایران به جهان گام برداریم و با سرمایه گذاری درست در بخش هنر، جهانیان را با آثار ارزشمند فرهنگی تهران آشنا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه هنرمندان می توانند برای خلق آثار هنری خود از آثار موزه ای یا ابنیه تاریخی ایده بگیرند، گفت: برگزاری تورهای تهرانگردی خاص هنرمندان موجب افزایش حساسیت ها و توجه بیش از پیش جامعه هنری به این مقوله خواهد شد.

خسروآبادی هنر را وسیله ای در راه تعالی جامعه برشمرد و افزود: بی شک توصیه یک هنرمند به عموم شهروندان در خصوص حفظ آثار تاریخی به ویژه در ایام سفرهای نوروزی و یا بازدید از یک مکان یا رویداد فرهنگی جریان شگفتی را در جامعه ایجاد کند.

خسروآبادی هنرمندان را تاثیرگذارترین قشر فرهنگی جامعه دانست که همواره نقش بسزایی در حفظ فرهنگ و تاریخ این سرزمین ایفا کرده اند. او ادامه داد: آثار موزه ای که امروز به عنوان هویت فرهنگی به آن می بالیم زایده ذهن خلاق هنرمندان ایرانی در طول تاریخ بوده است.

بر اساس این گزارش؛ تور تهرانگردی هنرمندان پایتخت با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، شهرداری ناحیه یک منطقه 6 و موزه ملی ایران در روز 24 اسفندماه از مقابل پارک هنرمندان در خیابان ایرانشهر برگزار خواهد شد و هنرمندان می توانند برای ثبت نام با شماره 88896345 الی 7 اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری ناحیه یک تماس حاصل نمایند.

به گزارش دنیای سفر؛ نمایشگاه «تهران، کهن شهر من» با همکاری موزه ملی ایران و امور گردشگری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران برگزار می شود و آثار بدست آمده از کاوش های باستان شناسی محوطه «کیلان» دماوند، تپه «چشمه علی» شهرری، «قره تپه شهریار»، تپه «فردیس» قرچک، تپه «شغالی» و «سفالی» پیشوا، تپه «ولیران» دماوند، تپه «قیطریه» و قلعه «ایرج» پیشوا به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

1