13 نوامبر 2019 - 21:35
رئیس جمهور در جمع کارگران:

ایران هراسی به ایران ستایی تبدیل شد

22 فوریه 2016 - 11:30 dsfr.ir/qf7px

ایران هراسی به ایران ستایی تبدیل شد
باشگاه خبرنگاران جوان
رئیس جمهور در حال سخنرانی در همایش «کارگران، آینده اقتصاد ایران»

باید فرصتی را ایجاد کنیم تا در آن همه سرمایه های داخلی و خارجی در کشور مشغول بکار گرفته شوند.

"رئیس جمهور"

رئیس جمهور همگان را به تلاش برای بهره گیری از فرصت های برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و آغاز «برجام 2» با هدف رونق اقتصادی و وحدت و انسجام بیشتر در کشور فرا خواند و تاکید کرد: باید با کار، تلاش، جذب سرمایه، تکنولوژی و گشودن بازارهای جدید برای صادرات کالاهای ایرانی، رشد و رونق اقتصادی را برای کشور به ارمغان بیاوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز شنبه در همایش «کارگران، آینده اقتصاد ایران» که با حضور کارگران نمونه و نمایندگان تشکل های کارگری برگزار شد، با بیان اینکه دولت یازدهم از ابتدای فعالیت، همه توان و تلاش خود برای رفع تحریم های ظالمانه و احقاق حقوق مسلم ملت ایران در صحنه جهانی به کار گرفت، گفت: تلاش دولت تبدیل ایران هراسی به ایران ستایی و ارائه چهره واقعی مردم ایران برای جهانیان بود تا به این ترتیب دروازه صادرات کالاهای ایرانی نیز به روی جهانیان گشوده و امکانات مورد نیاز و مواد اولیه هم بدون پیچ و خم های نابجای تحریم وارد کشور شود.

رئیس جمهور افزود: دولت کوشید فضایی را ایجاد کند تا محصولات ارزان تر و قابل رقابت تر با تولیدات جهانی در کشور تولید شود تا به این ترتیب، زمینه اشتغال برای جوانان فراهم شده و امنیت شغلی برای کارگران تضمین شود.

وی با تاکید بر اینکه برداشتن مشکلات از پیش پای مردم، وعده دولت یازدهم به مردم بود، گفت: ما می خواستیم، کالای ایرانی بدون مشکلات تحریم به بازارهای جهانی صادر شود و توانستیم، خطر ریسک را برای صادرکنندگان، کاهش دهیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: آنچه در برجام به انجام رسید این بود که زمینه فعالیت و کار در کشور فراهم و دیوارهای نابجای تحریم برداشته شده است و امروز نوبت حضور و تلاش کارگران و کارآفرینان است تا دست به دست یکدیگر داده و در مسیر رونق اقتصادی و ایجاد وحدت و انسجام در کشور، برجام دوم را آغاز کند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه همه باید در مسیر اشتغال جوانان تلاش کنند، گفت: باید به گونه ای کار کنیم تا کارگران نه تنها نسبت به امنیت شغلی خود، بلکه نسبت به اشتغال فرزندان خود نیز مطمئن باشند.

وی راه ایجاد رونق اقتصادی در کشور و افزایش تولید را در کار، فعالیت، سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی دانست و افزود: باید فرصتی را ایجاد کنیم تا در آن همه سرمایه های داخلی و خارجی در کشور مشغول بکار گرفته شوند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید سرمایه و تکنولوژی به کشور وارد شود تا فضای کار و فعالیت برای کارگر ایرانی فراهم شود، افزود: دولت امروز زمینه این کار را فراهم کرده و همه باید با درک واقعیت شرایط امروز در مسیر رشد و پیشرفت کشور، تلاش کنند.

وی با بیان اینکه امروز تهدیدها به فرصت تبدیل شده و آن هایی که از نام ایران ترس داشته و برای فاصله گرفتن از ایران و ایرانی با هم رقابت می کردند، امروز برای نزدیک شدن به ایران و حضور و سرمایه گذاری در کشورمان مسابقه دارند، گفت: تجربه سال های پیش نشان داد که نفت بشکه ای 147 دلار نمی تواند مشکل اشتغال و رفاه مردم را حل کند و این در حالی است که امروز دولت کشور را با نفت حدود 30 دلاری نیز اداره می کند، اما در این شرایط همه ملت با وحدت و اتحاد در سال همزبانی دولت و ملت در کنار یکدیگر قرار دارند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه می توانیم بدون اتکا به نفت و با کار و فعالیت و صادرات کالای غیرنفتی، کشور را اداره کرده و رونق اقتصادی ایجاد کنیم، افزود: ما در شرایط سخت اقتصادی، فضای لازم را برای سلامت مردم در سراسر کشور فراهم کردیم و با کاهش هزینه های سنگین بیمارستانی، همه مردم را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دادیم.

وی افزود: دولت طی سه سال گذشته در تنظیم لایحه بودجه به گونه ای عمل کرده که اضافه حقوق کارمندان و کارگران برای اولین بار از تورم سالانه در کشور بیشتر باشد و حقوق کارگران بازنشسته در طول این سه سال حدود 65 درصد افزایش یافته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت همه توان و تلاش خود را برای رفاه کارگران شاغل و بازنشسته بکار خواهد گرفت، بر عدم تضییع حقوق کارگران زن در شرایط مساوی کار با مردان تأکید کرد و افزود: امروز در کشور شرایطی داریم که می توانیم با کار و تلاش و جذب سرمایه و تکنولوژی، رشد و شکوفایی و رونق اقتصادی و پیشرفت را در کشور شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با دعوت از ملت ایران برای حضوری پرشور، پای صندوق آرا در هفتم اسفند، گفت: باید کسانی را انتخاب کنیم که دغدغه آنان، رونق اقتصادی و اشتغال جوانان بوده و به فکر رشد صادرات غیرنفتی و رشد اقتصادی کشور باشند و قدرت مبارزه با رکود را داشته و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، دلبسته انقلاب و دلباخته ملت باشند و از توطئه های دشمن آگاهی داشته باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1