"سلطانی فر" در نمایشگاه گردشگری اعلام کرد:

خبرهای خوش درباره ویزای الکترونیک و معافیت مالیاتی هتل ها

16 فوریه 2016 - 13:20 dsfr.ir/244uo

خبرهای خوش درباره ویزای الکترونیک و معافیت مالیاتی هتل ها
محمدرضا ندیمی
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون رئیس جمهور از صد در صد معافیت مالیاتی هتل ها، مراکز اقامتی و آژانس های وارد کننده گردشگر به کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اعلام کرد: در جلسه گذشته هیأت دولت ماده 31 آیین نامه رفع موانع تولید که اصلاح ماده 132 قانون مالیات های مستقیم است، تصویب شد. بر اساس این ماده قانونی، تمام هتل ها، مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری که از ابتدای سال 95 پروانه بهره برداری دریافت می کنند، مشمول صددرصد معافیت مالیاتی می شوند.

به گفته او، این معافیت به مدت 5 سال در شهرهای توسعه یافته و به مدت 10 سال در شهرهای کمتر توسعه یافته اجرا می شود. وی اضافه کرد: مراکزی که در گذشته پروانه بهره برداری گرفته اند و مشمول معافیت 50 درصدی می شدند نیز از سال آینده تا سال 1400 همچنان مشمول این معافیت مالیاتی خواهند بود.

او با یادآوری این که تمام آژانس های وارد کننده گردشگر به کشور مشمول معافیت مالیاتی کامل هستند، افزود: این معافیت شامل آژانس هایی که در بخش خروج تور فعال هستند نمی شود.

سلطانی فر همچنین با اعلام راه اندازی زودتر از موعد ویزای الکترونیک ایران افزود: طبق قول قبلی قرار بود ویزای الکترونیک تا پایان سال 95 اجرا شود، اما اکنون مسئولان وزارت خارجه و سایر بخش های مرتبط نوید داده اند ویزای الکترونیک قبل از سال 95 عملیاتی می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس به میزان تسهیلات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های نیمه تمام گردشگری اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته برای تکمیل 31 هتل چهار و پنج ستاره نیمه کاره، 580 میلیارد تومان از محل این صندوق اختصاص یافته است. ابتدای سال نیز 200 میلیارد تومان تخصیص یافته بود که به طور کل برای تکمیل پروژه های نیمه تمام گردشگری به ویژه هتل های چهار و پنج ستاره 780 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

سلطانی فر در ادامه در پاسخ به این سوال که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای سفر ارزان مردم در نوروز چه اقدامی در دست دارد، گفت: نوروز پرحجم ترین زمان سفر های داخلی است که با تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر از حدود 4 ماه پیش دستورالعمل های شفافی به استان ها ارائه و خواسته شده نظارت دقیق بر فعالیت مراکز گردشگری و نرخ های اعمال شده داشته باشند. امیدواریم نظارت در تعطیلات به گونه ای باشد که مردم سفر ارزانی را در نوروز 95 تجربه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1