اختصاص مشوق های جدید مالیاتی به صنعت گردشگری

15 فوریه 2016 - 17:30 dsfr.ir/1v9vh

اختصاص مشوق های جدید مالیاتی به صنعت گردشگری
elyanhotel.com
پذیرش یک هتل

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اختصاص مشوق جدید مالیاتی به تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی از ابتدای سال 95 خبر داد.

به گزارش پول نیوز، کامل تقوی نژاد با اشاره به اینکه نظام مالیاتی کشور مشوق ها و تسهیلات مالیاتی گسترده ای برای هدایت منابع به سوی بخش های مختلف اقتصادی در نظر گرفته است، گفت: در این میان صنعت گردشگری ایران از این قاعده مستثنی نبوده و از تسهیلات بسیار خوبی برای رونق و توسعه برخوردار شده است.

وی با اشاره به مشوق مالیاتی در بخش گردشگری، اظهار داشت: درآمدهای خدماتی هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری جدید اشخاص حقوقی غیر دولتی در قانون مالیات های مستقیم که بعد از اجرای این قانون (1/1/95)، از طرف مراجع قانونی ذی ربط پروانه بهره برداری یا مجوز دریافت نمایند، درآمد آن ها از تاریخ شروع فعالیت به مدت 5 سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 10 سال با نرخ صفر مشمول مالیات می شوند.

تقوی نژاد در خصوص دفاتر گردشگری و زیارتی نیز افزود: 100 درصد درآمد ابرازی دفاتر گردشگری و زیارتی دارای مجوز از مراجع قانونی ذی ربط که از محل جذب گردشگران خارجی یا اعزام زائر به عربستان، عراق و سوریه تحصیل شده باشد مشمول مالیات با نرخ صفر است. وی همچنین با اشاره به اینکه در ماده 132 اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم یکی از با اهمیت ترین تسهیلات مالیاتی به صنعت گردشگری کشور اختصاص یافته است، تصریح کرد: براین اساس کلیه تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی که قبل از سال 95 از مراجع قانونی پروانه بهره برداری اخذ کرده باشند، تا مدت 6 سال بعد از اجرای قانون، معافیت مالیاتی به میزان 50 درصد مالیات بر درآمد ابرازی استمرار خواهد داشت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه این معافیت مالیاتی شامل درآمد حاصل از اعزام گردشگر به خارج از کشور نمی شود، عنوان کرد: تنها درآمد حاصل از فعالیت تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی مشمول معافیت این ماده بوده و قابل تسری به درآمد حاصل واگذاری این تاسیسات نیست.

وی خاطرنشان کرد: ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هر گونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1