همزمان با آغاز به کار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته؛

دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران افتتاح می شود

15 فوریه 2016 - 13:20 dsfr.ir/bn99e

دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران افتتاح می شود
ابوالفضل عرب جوادی
هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران

همزمان با آغاز به کار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران، دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران افتتاح می شود.

به گزارش میراث آریا؛ دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران، فردا سه شنبه 27 بهمن ماه همزمان با آغاز به کار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با حضور "اولگ سافونوف" رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه و مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری افتتاح می شود.

رحمانی موحد معاون گردشگری در دیدار با "اولگ سافونوف" رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه که به منظور شرکت در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با همراهی هیاتی از فعالان بخش خصوصی گردشگری روسیه به کشورمان سفر کرده است، با اعلام خبر افتتاح دفتر نمایندگی روسیه در ایران گفت: دستاوردهای سفر اخیر هیات ایرانی به روسیه با تاکید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد پیگیری قرار گرفت.

معاون گردشگری ادامه داد: حضور هیات روسی در ایران، نشان از اراده جدی مقامات گردشگری این کشور برای توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران دارد، افتتاح دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران و همچنین آغاز به کار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته دو اتفاق مهمی است که فردا 27 بهمن ماه شاهد آن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سند همکاری جامع گردشگری بین دو کشور ایران و روسیه هم فردا به امضاء خواهد رسید، تاکید کرد: تشکیل کمیته فنی مشترک یکی از موضوعات مهم این سند است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رحمانی موحد اضافه کرد: برگزاری کارگاههای مشترک در زمینه بازاریابی، تبلیغات، آموزش، انتقال تجربیات و سرمایه گذاری از جمله زمینه های مهم همکاری بین دو کشور است.

معاون گردشگری تصریح کرد: تسهیل صدور روادید برای اتباع ایرانی و روسی به منظور تردد در این دو کشور باید به صورت جدی دنبال شود، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر این موضوع را پیگیری می کند و ما امیدواریم این پیگیری ها در روسیه هم انجام شود.

همچنین در ادامه این دیدار "اولگ سافونوف" رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه،  برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته را یک اتفاق بزرگ دانست و تاکید کرد: این نمایشگاه یک فرصت بسیار مناسب برای معرفی ظرفیتهای کشور روسیه است.

وی با اشاره به اینکه مردم دو کشور ایران و روسیه، علاقه مند به شناخت یکدیگر هستند، اضافه کرد: راه اندازی دفتر نمایندگی اطلاع رسانی روسیه در ایران، نقش بسیار مهمی در ارائه کیفیت خدمات به اتباع ایرانی که قصد سفر به روسیه دارند را خواهد داشت.

رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه با تاکید بر اینکه تسهیل روادید بین دو کشور می تواند افزایش حجم تردد گردشگران بین ایران و روسیه را افزایش دهد، اضافه کرد: این موضوع در روسیه هم در حال پیگیری است.

سافانوف افزود: برگزاری کارگاه های زنده برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در دو کشور، موجب آشناسازی مردم و بخش خصوصی در ایران و روسیه با این جاذبه ها می شود.

وی در پایان تاکید کرد: آژانس فدرال گردشگری روسیه آمادگی همکاری با فعالان بخش خصوصی گردشگری ایران در تمامی بخش ها را دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1