اختصاص 5800 میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی به میراث فرهنگی و گردشگری

5 فوریه 2016 - 10:30 dsfr.ir/42396

اختصاص 5800 میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی به میراث فرهنگی و گردشگری
میراث آریا
مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور

به تازگی 5 هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به طرح های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اختصاص یافته است.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان، مسعود سلطانی فر عصر روز پنجشنبه 15 بهمن ماه در آئین افتتاح هتل پنج ستاره «گوت کِ مال» سمنان افزود: با تخصیص این اعتبار 31 هتل ناتمام در کشور تکمیل می شود و به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: در مجموع در زمان حاضر 900 طرح گردشگری در کشور با اعتباری بالغ بر 300 هزار میلیارد ریال توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی در حال ساخت است که هتل های سه و پنج ستاره هستند. در حال حاضر در کشور هزار و 100 هتل و 600 هتل آپارتمان فعال وجود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان این که اکنون ایرلاین های کشور 250 هواپیما دارند، افزود: از این تعداد 80 هواپیما زمین گیرند و یک سوم ایرلاین ها از مدار خارج هستند و بقیه هواپیماها قدیمی هستند و میانگین عمرشان 27 سال است. آن ها که تحریم ها را کاغذپاره می دانستند، گویی هیچ اطلاعی از این گونه موضوعات نداشتند.

سلطانی فر به اجرای برجام اشاره و خاطرنشان کرد : برجام دستاورد و پیروزی بزرگ نظام و انقلاب است که پس از دوران شکوهمند دفاع مقدس، دومین دستاورد کشور است.

وی با اشاره به این که در دوران دفاع مقدس برخلاف تمام جنگ های 200 سال گذشته که بخشی از خاک کشور از دست می رفت، ایران با سربلندی پیروز شد، ادامه داد: در مذاکرات هسته ای نیز با حمایت رهبری، تلاش رئیس جمهوری و تیم مذاکره کننده، در مقابل شش قدرت دنیا به نتیجه رسیدیم. وی حفظ دستاوردهای هسته ای و لغو کامل تحریم ها را دو دستاورد مذاکرات هسته ای دانست و تاکید کرد: تاکنون چنین فرازی در تاریخ سیاسی ایران وجود نداشته است.

معاون رئیس جمهوری به سفر اخیر دکتر روحانی به اروپا اشاره و اضافه کرد: در این سفرها از دکتر روحانی در حد یک رئیس جمهور درجه یک استقبال شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با جاذبه های مختلف گردشگری در استان سمنان اشاره کرد و گفت: این استان باید از حالت معبر خارج و به مقصد گردشگری تبدیل شود که با وجود بناها، اقلیم متفاوت، کویر، کوهستان و مناطق تاریخی قابل توجه، ظرفیت مناسبی برای گردشگری فرهنگی و طبیعت گردی باشد.

سلطانی فر راه اندازی تورهای ویژه سمنان گردی با توجه به بخش های فرهنگی و طبیعی این استان را خواستار شد و با اشاره به افتتاح هتل پنج ستاره در سمنان، افزود: رویکرد دولت در حوزه گردشگری، حمایت از سرمایه گذاران است و سرمایه گذار این هتل نیز با انرژی زیادی به کار پرداخته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با بیان این که ایران یک کشور موزه است، تصریح کرد: در گذشته از ظرفیت گردشگری و بهره گیری از میراث فرهنگی کشور بهره برداری خوبی نشده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1