رحمانی موحد در دیدار با دبیرکل سازمان گردشگری یونان تاکید کرد؛

توسعه گردشگری ایران و یونان با برگزاری تورهای تلفیقی

31 ژانویه 2016 - 17:00 dsfr.ir/2b9qa

توسعه گردشگری ایران و یونان با برگزاری تورهای تلفیقی
میراث آریا
دیدار معاون گردشگری با دبیرکل سازمان گردشگری یونان

برنامه ریزی به منظور تهیه بسته های سفر در قالب تورهای تلفیقی راهی به سوی توسعه گردشگری میان دو کشور ایران و یونان است.

"معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مرتضی رحمانی موحد در دیدار با « دیمیت ریوس تیری فونوپولوس» دبیرکل سازمان ملی گردشگری کشور یونان و هیات همراه در محل مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد؛ ضمن اشاره به رابطه احترام آمیز دو کشور ایران و یونان و وجود علایق و روحیات مشترک میان ملت ها؛ گفت: استفاده از تدابیری همچون برگزاری تورهای تلفیقی مشترک و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی با مضمون آخرین تحولات در حوزه گردشگری می تواند با ارتقای میزان تبادلات دو کشور ایران و یونان، فعال سازی ظرفیت های مساعد موجود را سبب شود.

وی با بیان اینکه تهیه سند تفاهم نامه همکاری مشترک نیز می تواند سبب ترسیم چشم انداز همکاری های مشترک دو کشور شود؛ افزود: آخرین سند امضا شده در حوزه گردشگری ایران و یونان تا سال 1388 معتبر بوده که مدت زیادی از زمان انقضای آن گذشته است؛ لذا همزمان با ورود نخست وزیر یونان به ایران در آینده ای نزدیک می توان با تهیه سند جدید بستری مطمئن به منظور همکاری های مشترک ایجاد نمود.

رحمانی موحد همچنین با اشاره به سفر اخیر ریاست جمهوری ایران به اروپا و نیز زمینه سازی به منظور توسعه گردشگری در کنار سایر حوزه های فرهنگی و اقتصادی یادآور شد: علاوه بر اقدامات اجرایی مذکور تا چند ماه آینده برنامه ششم توسعه ایران اجرایی خواهد شد تا طبق برنامه ریزی صورت گرفته با ساخت بیش از 400 هتل و تلاش به منظور افزایش جذب گردشگران خارجی نگاهی جدی بر صنعت گردشگری کشور اعمال شود.

وی با تشریح امکان ویزای فرودگاهی درحال حاضر و ویزای الکترونیکی در آینده ای نزدیک، خاطرنشان کرد: هم اکنون شرایط بین المللی یاریگر شده است تا بهانه ها برای عدم همکاری کنار گذاشته و از موانع خودساخته عبور شود.

معاون گردشگری در ادامه با اشاره به ظرفیت های گردشگری و نیاز به تبادل تجربیات دو کشور یادآور شد: بهره مندی از موفقیت های کشور یونان در زمینه گردشگری دریایی در کنار جاذبه های طبیعی، تاریخی و نیز وجود غذاهای سنتی متعدد و جذاب در ایران می تواند زمینه دریافت داشته های دو کشور را تقویت نماید.

رحمانی موحد همچنین با اشاره به توانمندی ایران از میزبانی کروزهای گردشگری یونانی در جزایر کیش و قشم افزود: بر مبنای وجود لغو روادید در مناطق آزاد ایران، مسافرین می توانند با خروج از کشتی از امکانات رفاهی و تفریحی این دوجزیره بهره مند شوند.

این مقام مسئول همچنین بر تامین زیرساخت های لازم جهت توسعه گردشگری دو کشور تاکید کرد و افزود: در حال حاضر پرداختن به اولویت های مورد نیاز زیرساخت های صنعت گردشگری کشور همانند افزودن خطوط هوایی و تقویت سیستم حمل و نقل بر مبنای گزارش ارسالی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام می گیرد؛ لذا بر این اساس تاکید بر ارتقای خطوط هوایی ایران و یونان انجام خواهد گرفت.

رحمانی موحد همچنین حضور کشور یونان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران از تاریخ 27 لغایت 30 بهمن ماه جاری را نیز فرصتی ایده آل به منظور ساخت زیربنای روابط گردشگری دو کشور خواند.

گفتنی است همچنین در این جلسه «دیمیت ریوس تیری فونوپولوس» دبیرکل سازمان ملی گردشگری یونان نیز گفت: در حال حاضر کشور یونان جزو 10 کشور مقصد گردشگری در دنیا به شمار می آید که طبق برنامه ریزی پنج ساله آتی قرار است به جایگاه پنجم صعود نماید.

وی با بیان اینکه فرهنگ غنی، زیبایی های طبیعی و نیز آب و هوای مدیترانه های از ویژگی های صنعت گردشگری یونان به شمار می آید؛ افزود: در تلاش هستیم با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک و برنامه ریزی جدی به منظور ایجاد ارتباط قوی میان بخش خصوصی دو کشور پل ارتباطی قوی با ایران برقرار نماییم.

این مقام مسئول همچنین در پایان توسعه گردشگری با ایران و تعیین مقاصد جدید را از اولویت های کاری کشور یونان مطرح کرد و بر برنامه ریزی استراتژیک در این حوزه تاکید نمود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1