مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری:

توسعه گردشگری ویژه معلولین در دستور کار قرار گرفت

31 ژانویه 2016 - 11:10 dsfr.ir/ky6u5

چند شهروند کم توان در حال گردشگری

توجه ویژه به وضعیت گردشگری معلولین و شهروندان کم توان حسی و جسمی حرکتی و مناسب سازی امکانات مورد نیاز آنان به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار، در دستور کار دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سید کاظم خلدی نسب در نشست با نمایندگان سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به نیازهای معلولان جامعه، فراهم آوردن زمینه لازم به منظور مناسب سازی امکانات موجود به ویژه در بخش صنعت گردشگری را یکی از اولویت های کاری سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد و بر استقبال از برنامه های حمایتی سازمان بهزیستی به منظور شناسایی نیازمندی های این قشر از جامعه، پشتیبانی، رعایت حقوق شهروندی و نیز تلاش برای فراهم آوردن امکان سفر و گردشگری برای آنان تاکید کرد.

همچنین در این جلسه «دواتگران» مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی نیز نسبت به استفاده از توانمندی های تشکل های بخش خصوصی مرتبط با معلولین به عنوان بخش هایی که در ارتباط نزدیک با این قشر بوده و نیازهای آنان را بیشتر از سایرین درک نموده اند تاکید و گسترش همکاری های دو سازمان را در راستای حمایت از معلولین امری ضروری عنوان کرد.

لازم به ذکر است، برگزاری همایش های تخصصی در زمینه گردشگری معلولین، بهره گیری از توانمندی های معلولین در حوزه صنایع دستی، توجه به سرفصل های آموزشی مورد نیاز جهت آموزش نیروی انسانی، تشکیل کارگروهی با حضور نهادهای ذیربط در خصوص پیگیری و رسیدگی به موضوع و ... از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1