سفیر ایران در اسپانیا:

آماده همکاری با اسپانیا برای رونق توریسم در ایران هستیم

21 ژانویه 2016 - 17:00 dsfr.ir/h5678

آماده همکاری با اسپانیا برای رونق توریسم در ایران هستیم
ion.ir
نمایی از غرفه های نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا

سفیر ایران در اسپانیا از آمادگی ایران برای همکاری با اسپانیا برای رونق توریسم در کشورمان خبر داد.

"سفیر ایران در اسپانیا"

«محمدحسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در حاشیه مراسم گشایش سی و ششمین دوره از نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا «فیتور»، آمادگی ایران برای همکاری با اسپانیا برای رونق توریسم در کشورمان را اعلام کرد.

فدایی فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: خوشبختانه با توافقی که انجام شد و به اجرای برجام منجر گردید، خیلی از موانع کار با کشورهای دیگر برداشته شده که از جمله باید روابط دو جانبه با کشورهای اروپایی و غربی را نام برد.

سفیر کشورمان خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم که با کشورهای جهان از جمله اسپانیا در همه زمینه ها همکاری داشته باشیم و در این مورد، زیرساخت این همکاری ها، روابط مردم با مردم و شناخت مردم از همدیگر است.

دیپلمات ارشد ایرانی تصریح کرد: اسپانیا در این زمینه هم از نظر جاذبه های گردشگری و هم از نظر صنعت گردشگری بسیار پیشرفته است. در سال گذشته، بیش از 65 میلیون توریست خارجی از اسپانیا دیدن کردند و ما می توانیم یکی از زمینه های همکاری متقابل با اسپانیا را داشته باشیم بخصوص اینکه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه توریسم و صنعت توریسم و افزایش تعداد توریست ها برنامه های درازمدتی را دارد.

سفیر ایران یادآور شد طبق برنامه 5 ساله ای که تدوین شده، ایران قرار است که تعداد توریست ها ایران را از 5 میلیون به 10 میلیون افزایش دهد و در 10 سال آینده نیز به 20 میلیون نفر در سال برساند. به گفته فدایی فرد، چهار برابر کردن تعداد توریست ها، مستلزم یک سری زیرساخت ها از جمله ساخت هتل و بقیه عوامل موثر در جذب توریسم است که اسپانیا می تواند یکی از این کشورهای همکاری کننده باشد.

فدایی فرد گفت: شرکت جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه فیتور که یک نمایشگاه بین المللی سالانه است، بسیار مهم و برای کشورهایی که جاذبه توریستی دارند بسیار مفید است. ما امسال، حدود 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش تعداد شرکت کننده از ایران داشتیم.

وی اشاره کرد: سال گذشته حدود 13 شرکت به این نمایشگاه آمدند و امسال 20 شرکت هستند که همه آن ها موثر هستند و امیدواریم که با تبلیغات مناسب و کسب تجربه از کشورهای دیگر به خصوص اسپانیا و همکاری با کشورها و شرکت های دیگر، بتوانیم به هدف اصلی افزایش تعداد توریست ها نائل بشویم.

سفیر ایران در اسپانیا خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران، جاذبه های بسیار زیادی دارد. ما اکوتوریسم، توریسم پزشکی و آب و هوای متنوع داریم. صدها هزار آثار تاریخی در کشور داریم و امیدواریم که از این فرصت ها استفاده بشود.

فدایی فرد در پاسخ به این سوال که آیا پروژه های جدیدی در زمینه گردشگری در ایران در دست اقدام است؟، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران هنوز پروژه های مشخصی را تعیین نکرده است. ما تازه برجام را اجرایی کرده ایم. شرکت ها در حال رفت و آمد هستند و ما در حال کار در زمینه های مختلف ساخت هتل، تغییر بخشی از منازل قدیمی و تاریخی به هتل های 4 و 5 ستاره و صحبت با شرکت های مشاوره ای هستیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1