محسن یارمحمدیان خبر داد:

خانه های قدیمی اصفهان هتل می شوند

4 ژانویه 2016 - 19:20 dsfr.ir/6a2sq

خانه های قدیمی اصفهان هتل می شوند
choonak.com
یک خانه قدیمی که تبدیل به اقامتگاه بوم گردی شده است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از ارتقای تسهیلات اقامتی برای گردشگران داخلی و خارجی در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن یارمحمدیان در حاشیه کنفرانس بین المللی برند گردشگری ایران درباره ارتقای تسهیلات اقامتی برای گردشگران داخلی و خارجی در شهر اصفهان، اظهار داشت: هم اکنون بیش از 250 خانه قدیمی با قدمت بیش از 100 سال در اصفهان وجود دارد که با هماهنگی شهرداری در صدد هستیم این خانه های قدیمی تبدیل به هتل های سنتی و اقامتگاه های بوم گردی شود.

وی ادامه داد: این خانه های قدیمی یکی از بهترین محل های اقامتی برای گردشگران داخلی و خارجی می شود و برای سرمایه گذاران در این بخش نیز مسلما به صرفه خواهد بود زیرا ساخت یک هتل که 3 تا 5 سال طول خواهد کشید در حدود 20 میلیارد تومان هزینه می شود ولی مرمت این خانه های قدیمی 6 ماه طول می کشد و هزینه مرمت آن نیز 2 تا 3 میلیارد تومان می شود.

با توجه به وضعیت آمار گردشگرانی که به شهر اصفهان سفر کرده اند در سال 92 ما 110 هزار گردشگر داشتیم و این آمار در سال 93 به 180 هزار نفر رسید و در 7 تا 8 ماه اخیر نیز با یک آمار 16 درصدی ورود گردشگران روبرو هستیم.

او تصریح کرد: طبق آمارهای بین المللی افزایش گردشگر در دنیا 4.2 درصد، در منطقه 5 درصد و در ایران 9 درصد ولی این در حالی است که افزایش گردشگر در اصفهان 13 تا 16 درصد بوده است.

وی همچنین درباره برخی نارضایتی های گردشگران خارجی که سال هاست خدمات مناسبی در اصفهان معروف به نصف جهان دریافت نمی کنند، افزود: بله این مسئله را می پذیریم و این در حالی است که اگر یک گردشگر ناراضی از ایران برود 17 تا 18 درصد را از دست می دهیم. وقتی گردشگران از سفر به ایران راضی باشد فقط 5 تا 7 درصد به ایران باز می گرداند. بنابراین رضایت گردشگران خارجی بسیار اهمیت دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان درباره وضعیت متروی اصفهان و اینکه آیا خطری برای بافت های قدیمی این شهر خواهد داشت، خاطرنشان کرد: مترو یک تیغه دولبه است. از یک طرف با گشایش مترو رضایت گردشگران خارجی در رفت و آمد بسیار بهتر می شود زیرا هم اکنون یکی از گلایه های آنان از بابت حمل و نقل است ولی از طرفی هم با وجود آنکه مترو جاذبه گردشگری می تواند باشد باید مواردی را رعایت کرد تا به بافت های تاریخی اثر منفی نگذارد. همانگونه که هم اکنون دیگر مترو از زیر میدان امام نمی گذرد.

دیدگاه ها

  • علی حداد 25 ژوئیه 2017 - 14:54

    پارسال با تور به اصفهان رفتم خیلی [ای قشنگ و زیبایی بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1