گردشگری با طعم سرما

19 دسامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/4r5lh

گردشگری با طعم سرما
میثم رودکی
کوهنوردان در حال صعود به دماوند

زمستان فصل بسیار مناسبی برای سفر است اما ایران از جمله کشورهایی است که با شروع فصل سرما دچار رکود مسافرت می شود.

بسیاری از افراد فکر می کنند که فصل زمستان، زمان مناسبی برای گردشگری و سفر نیست و به همین خاطر ترجیح می دهند جز در موارد ضروری و بخاطر سفرهای تجاری-اداری و یا سفرهایی با ضرورت های اجتماعی است، تن به سفر ندهند.

زمستان برخلاف دیدگاه بسیاری از افراد فصل بسیار مناسبی برای سفر است اما متاسفانه ایران از جمله کشورهایی است که با شروع فصل سرما دچار رکود مسافرت می شود. گردشگری زمستانه در کشور ما عنوانی به ظاهر آشنا و در مفهوم غریب است چرا که هنوز به طبیعت گردی و سفر های زمستانی به مفهوم خاص آن، نگاه تخصصی نشده است.

اصلی ترین دلیل کاهش آمار سفرهای تفریحی در زمستان، نبود اطلاعات کافی درباره تفریحات زمستانه در قالب سفر و طبیعت گردی است. در حالی که ایران به خاطر آب و هوای چهارفصل اش، پتانسیل های زیادی برای گردش و سفرهای زمستانی دارد.

تمام حاشیه سواحل خلیج فارس و استان های جنوبی کشور و جزایر آن نقاط جذابی برای مسافرت هستند. در فصل زمستان این نواحی هوای بسیار مطلوب و دلپذیری دارد و می توانید در حالی که در بسیاری از نقاط کوهستانی عده ای در حال ورزش های زمستانی هستند، شما از انجام ورزش های آبی و تابستانه لذت ببرید.

رشته کوه های اصلی البرز و زاگرس با قلل متعدد و ارتفاعات متفاوت، شرایط بسیار مناسبی را برای آن ها که به گردشگری زمستانی همراه با یخ و برف علاقه مند هستند، فراهم می کند؛ تفریحات زمستانی مانند اسکی، کوهنوردی و یخ نوردی.

دنیای سفر قبلا به معرفی پیست های اسکی تهران پرداخته است.

وجود جشنواره های مختلف مناسب فصل زمستان مانند جشنواره مجسمه های برفی که تاکنون در شهرهای مانند زنجان، بیرجند، درگز و تبریز برپا و از فرصت غیرمترقبه بارش برف جهت ایجاد فضایی کاملا مفرح برای خانواده ها استفاده شده است.

قیمت مناسب هتل ها و مراکز تفریحی نیز انگیزه خوب و قابل توجهی در گردشگری زمستانه است که می تواند ما را به سفرهای بیشتر در زمستان ترغیب کند.

حتی می توانید به قصد یک گردش یک روزه از خانه بیرون بروید و چند ساعتی را به دیدن مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبای برفی، عکاسی و پیاده روی در برف و برف بازی اختصاص دهید.

پس همین حالا شال و کلاه کنید و در این فصل زیبا به دل طبیعت بزنید.

نویسنده: رحیمه زرگر

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1