اتوبوس های گردشگری تهران ساماندهی می شود

14 دسامبر 2015 - 16:20 dsfr.ir/2s5by

اتوبوس های گردشگری تهران ساماندهی می شود
visit.tehran.ir
گردش در تهران با اتوبوس های گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از اجرای اولین گام در ساماندهی اصولی اتوبوس های گردشگری با مشارکت اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان خبر داد.

حمل و نقل جاده ای مسافران در تورهای گروهی به ویژه اتوبوس های گردشگری موضوعی است که اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در سال های اخیر با توجه  به حجم بالای اجرای تورهای یک و چند روزه برای پایتخت نشینان به دنبال ساماندهی و افزایش نظارت ها بر اجرای آن بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از اجرای اولین گام در ساماندهی اصولی اتوبوس های گردشگری با مشارکت اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان خبر داد و افزود: با امضاء تفاهم نامه ای  در جلسه کمیسیون نظارت بر دستورالعمل ارتقا امنیت گردشگران خارجی مقرر شد تا اتوبوس های گردشگری از سوی شرکت های حمل و نقل مسافربری جهت استفاده موسسات تورگردانی معرفی شود.

اجرای کارگاه های آموزشی برای رانندگان معرفی شده از سوی اداره کل حمل و نقل استان به منظور آشنایی با قوانین و مقررات صنعت گردشگری از دیگر بندهای اجرایی در تفاهم نامه بود که خسروآبادی به آن اشاره کرد و افزود: عدم آموزش های صنعت گردشگری همواره یکی از موانع توسعه پایدار این صنعت در کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: عدم رعایت الگوهای رفتاری با گردشگران داخلی و خارجی از سوی معدودی از رانندگان وسایل حمل و نقل جاده ای که به بیشتر به علت فقدان آموزش روی می دهد به معنای خدشه به میراث میهمان نوازی جامعه ایرانی تلقی می شود.

خسروآبادی نظارت بر رعایت استاندارهای فنی و تجهیزات روز دنیا در اتوبوس های گردشگری را از دیگر اهداف در دست اقدام برشمرد و گفت: در کنار رعایت استاندارهایی نظیر سال ساخت اتوبوس و ارائه تاییده های فنی در اجرای تورهای گردشگری، استفاده از تجهیزات مدرن در سیستم صوتی و تصویری و فضای استاندار برای صندلی های مسافرین نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.

برپایی ایستگاه ها و پایگاه های اطلاع رسانی در پایانه های مسافربری از دیگر مفاد مورد پذیرش در تفاهم نامه بود که مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران به آن اشاره کرد و افزود: توزیع کتابچه و نقشه های راهنمای گردشگری استان در ایام پیک سفر نظیر تعطیلات نوروز می تواند عاملی مهم در توسعه گردشگری داخلی باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1