کارگاه آموزشی " اکوتوریسم تهران در گذر تاریخ" برگزار می شود

13 دسامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/z93s9

کارگاه آموزشی " اکوتوریسم تهران در گذر تاریخ" برگزار می شود
خبرگزاری تسنیم
فضای سبز در تهران

همزمان با روز ملی پژوهش، 25 آذرماه کارگاه آموزشی "اکوتوریسم تهران در گذر تاریخ (صفویه تا امروز)" در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ گلستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: در سال های اخیر در استان صنعتی تهران نیازمندی به گذراندن اوقات فراغت برای کاهش فشارهای روانی، با استقبال چشمگیری در مقایسه با سایر استان ها از سوی همشهریان روبرو شده است.

خسروآبادی گفت: استان تهران در عین حال که با مشکلات محیط زیستی مانند جمعیت زیاد، آلودگی هوا و ترافیک دست به گریبان است، اما با توجه به وضعیت توپوگرافی خاص و تنوع اقلیمی، استان تهران دارای منابع جذابی از لحاظ جاذبه های طبیعی است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: درست است بسیاری از جاذبه های تاریخی و فرهنگی پایتخت برای شهروندان ناشناخته است، اما همه سلایق افراد را در گذران اوقات فراغت و تفریح نمی توان در بازدید از جاذبه های تاریخی صرف دانست.

وی با اشاره به اینکه شهروندانی که در سال های اخیر در برنامه های تهرانگردی از موزه ها و بناهای تاریخی بازدید داشته اند به تدریج از سفرهای صرفا تاریخی در مسیرهای تکراری، فاصله گرفته اند، افزود: طبیعت گردی و شرکت در تورهای ترکیبی به همراه بازدید از مناظر  طبیعی و مناطق بکر و تازه می تواند علاقه بسیاری از شهروندان را در گذران اوقات فراغت تامین کند.

خسروآبادی تماشای محیط طبیعی برای پایتخت نشینان را در کاهش استرس و تنش های ناشی از زندگی صنعتی در این کلانشهر موثر دانست  و ادامه داد: حضور صنایع در جریان زندگی روزمره مردم تبعاتی از جمله استرس و تنش های اجتماعی را به همراه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی تهران ادامه داد: روستاهای هدف گردشگری نه فقط به عنوان قطب کشاورزی و دامداری، بلکه با توجه به دارا بودن جاذبه های فراوان طبیعی می توانند به محل مناسبی برای رشد و توسعه رونق اقتصادی با جذب گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شوند.

وی گفت: قطعا از طرح ها و پروژه هایی که در جهت توسعه طبیعت گردی و با لزوم حفظ توسعه پایدار استان برنامه ریزی شده باشد با نگاهی ویژه حمایت خواهیم کرد.

حضور در این همایش آموزشی برای علاقه مندان رایگان بوده و به شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعطا خواهد شد.

علاقه مندان برای ثبت نام و حضور در کارگاه آموزشی "اکوتوریسم تهران در گذر تاریخ (صفویه تا امروز)" می توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره 5000203000100 ارسال کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1