به منظور حمایت از کودکان مبتلا به اوتیسم؛

نخستین جشنواره شاخه طوبی در باغ موزه قصر برگزار می شود

8 دسامبر 2015 - 14:20 dsfr.ir/1n949

نخستین جشنواره شاخه طوبی در باغ موزه قصر برگزار می شود
farhang.gov.ir
جشنواره شاخه طوبی به منظور حمایت از کودکان مبتلا به اوتیسم

نخستین جشنواره شاخه طوبی به منظور حمایت از کودکان مبتلا به اوتیسم در باغ موزه قصر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، در این نمایشگاه که از روز سه شنبه 24 آذر تا 3 دی ماه در محل گالری های باغ موزه قصر در جریان خواهد بود، آثار هنری ساخته شده توسط کودکان مبتلا به اوتیسم همراه با صنایع دستی و سوغات محلی بومی مناطق مختلف کشور در معرض نمایش قرار می گیرد.

مازیار آرام، دبیر این جشنواره، مهم ترین هدف از برگزاری این جشنواره را جلب توجه افکار عمومی به کودکان مبتلا به اوتیسم دانست و افزود: باید برای شناخت بیشتر و یاری رساندن به مبتلایان به این بیماری ناشناخته و حانواده های آن ها تلاش کنیم.

بسیاری از هنرمندان و چهره های سرشناس نیز برای حضور در اولین نمایشگاه شاخه طوبی دعوت شده اند.

شایان ذکر است دَرخودماندِگی یا اوتیسم نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می کند و علت اصلی آن ناشناخته است.

پدرام رحیمی مدیر اجرایی جشنواره با بیان اینکه برندهای معتبر و هنرمندان مطرحی در این گردهمایی و نمایشگاه حضور دارند خاطر نشان کرد که با حضور انجمن های بین المللی و میهمانان خارجی در این رویداد  گامی مثبت در ارائه ترویج فرهنگ، سنت و هنر ایرانی برداشته خواهد شد.

باغ موزه قصر واقع در انتهای خیابان مطهری، بعد از تقاطع خیابان شریعتی، نرسیده به بزرگراه صیاد از ساعت 10 صبح لغایت 9 شب در تاریخ فوق میزبان کلیه علاقمندان به بازدید از این جشنواره است.

1